Najnowsze

Najnowsze

To był emocjonujący wieczór dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na Stadionie Narodowym w meczu z Irlandią reprezentacja Polski wywalczyła awans do Euro 2016. – Piękny mecz, pięknie się kibicuje Polakom - mówili tuż po spotkaniu szczęśliwi kibice.

Reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa Europy we Francji! W ostatnim, niezwykle emocjonującym meczu eliminacji biało-czerwoni wygrali na Stadionie Narodowym z Irlandią 2:1. Gole dla zwycięzców wspaniałymi strzałami zdobyli liderzy naszej kadry Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski.

Jeden wiersz, trzy historie, plejada wybitnych aktorów i - jak mówią nam twórcy - miliony możliwych interpretacji obrazu. "Na Wieży Babel" to pierwsza filmowa wersja wiersza noblistki Wisławy Szymborskiej o tym samym tytule, która zgromadziła plejadę gwiazd.

18-latek wraz z dwiema znajomymi, 17-latką i 20-latką, chcieli włamać się do jednego z mokotowskich kiosków. Mieli jednak pecha - zauważyli ich okoliczni mieszkańcy. Mimo próby ucieczki sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Cała trójka trafiła do aresztu. Dla 18-latka nie był to pierwszy konflikt z prawem.

Stołeczni urzędnicy przekonują, że stawki w strefie płatnego parkowania są zbyt niskie. Chcą szukać możliwości ograniczania parkowania i ruchu samochodowego w centrum – informuje transport-publiczny.pl.

Najlepsi tatuażyści zjechali do Warszawy na weekendowy festiwal. Ozdoby są wykonywane, oceniane, ale także można od kuchni zobaczyć, jak wygląda proces ich tworzenia. – Są piękne, wyjątkowe i myślę, że warto coś takiego mieć, chociaż troszeczkę boli – mówią uczestnicy. A kamera TVN24 przyjrzała się wydarzeniu, które odbywa się na stadionie Legii.

Jest Veturilo, teraz przyszedł czas na pierwszą miejską wypożyczalnię samochodów. W przyszłym tygodniu stołeczni radni będą głosować nad uchwałą umożliwiającą rozpoczęcie prac nad warszawskim carsharingiem. Pierwsze takie auta mogłyby wyjechać na ulice już w 2016 roku.

Laptop, telefon komórkowy i inne cenne przedmioty o łącznej wartości blisko 3 tys. złotych padły łupem 34-latki, która okradała pokoje w jednym z akademików na Mokotowie. Jak informuje policja, kobieta działała w recydywie.

Przed pałacem prezydenckim w Warszawie odbył się protest osób, które sprzeciwiają się - jak podkreślały - "wszechwładzy banków". Zdaniem protestujących to "banki kształtują rzeczywistość gospodarczo-polityczną w naszym kraju". Manifestację wsparli m. in. Piotr Ikonowicz i Paweł Kukiz.

Aleja Prymasa Tysiąclecia stanęła w ogromnym korku. - Wszystko przez dwa zderzenia, do których doszło w tunelu pod torami PKP przy Dworcu Zachodnim - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. - Jedno miało miejsce na jezdni w kierunku Żoliborza, drugie na nitce w przeciwną stronę - dodał.

Około dwa tysiące osób wzięło udział w marszu organizowanym przez Janusza Korwin-Mikkego. Uczestnicy spotkali się o 11.00 na placu Trzech Krzyży. Manifestacja przeszła na pl. Zamkowy.

Na kierowców jadących ul. Jagiellońską czeka niecodzienny widok. Nad ich głowami, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, trwają prace na słupie energetycznym. - Robi to duże wrażenie - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa,pl. - Mężczyźnie nie pomaga żaden dźwig. Naprawdę widok jest imponujący - dodaje.

Przez kilka najbliższych weekendów pasażerowie będą musieli liczyć się z utrudnieniami na I linii metra. Przy wyjściach i wejściach ze stacji montowane będą oznaczenia ułatwiające poruszanie się niewidomym.

- Utrudnienie na trasie S8 w pobliżu węzła Opacz. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Jedna osoba została ranna - poinformowała przed 7.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przez ponad trzy godziny trasa w kierunku centrum była całkowicie zablokowana.

Drogowcy budują azyle i wyspy na ulicy Wóycickiego, na Bielanach. Piesi często mają tam problem z przejściem na drugą stronę jezdni. Po zakończeniu prac ma to być łatwiejsze i bezpieczniejsze.