Najnowsze

Najnowsze

Zarząd Oczyszczania Miasta ruszył z kampanią "Zgłoś zasłonięty znak drogowy". Każdy może zgłosić lokalizację, w której zieleń zasłania znak lub sygnalizator. Na wiosnę do takich sytuacji dochodzi wyjątkowo często, w zeszłym roku pracownicy ZOM interweniowali 1,3 tys. razy.

Pożar murowano-drewnianego baraku przy ul. Mlądzkiej 19 na Pradze Południe. Ruch na tej ulicy był wstrzymany - od skrzyżowania Łukowskiej i Sulejkowskiej. Po przeszukaniu baraku straż znalazła w środku bezdomnego. Po przebadaniu odmówił hospitalizacji.

Na trasie S2, na wysokości ul. Warszawskiej, miało miejsce zderzenie dwóch aut: fiata i audi. Odłamek części jednego z samochodów uszkodził szybę auta nadjeżdżającego z naprzeciwka. Były utrudnienia - m.in. zablokowany był lewy pas na S2 w kierunku Ursynowa.

9-letnia dziewczynka została raniona po odpaleniu petardy przez kibiców po wczorajszym meczu Legii. - Po tym incydencie trafiła do szpitala, jednak po opatrzeniu została wypuszczona do domu - podaje nam kom. Robert Szumiata. Policja informuje, że po meczu doszło do kilku mniejszych incydentów. Zatrzymano 11 osób.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Łopuszańskiej z Orzechową. Jedna osoba trafiła do szpitala. Jak informuje policja, tworzyły się duże utrudnienia w ruchu w kierunku al. Krakowskiej. Około 9.00 przywrócono sygnalizację świetlną.

Szukasz mieszkania w stolicy, blisko centrum, ale także blisko natury? Chciałbyś aktywnie spędzać czas wolny? Jesteś singlem, a może masz rodzinę? Inwestycja Metro City na Bemowie może być odpowiedzią na Twoje poszukiwania. A klucze możesz odebrać już teraz, bo inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie i w listopadzie przywitała swoich pierwszych lokatorów.

Kilkanaście tysięcy kibiców Legii Warszawa zebrało się w niedzielę wieczorem na placu Zamkowym, by wspólnie z piłkarzami świętować 11. w historii klubu mistrzostwo Polski. Wcześniej kibice przeszli ulicami stolicy. Przemarsz powodowała utrudnienia.

Urzędnicy z Ursynowa odrzucili 53 proc. projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. "To ściema", "zabrakło dialogu", "wszystko przez doświadczenia z ubiegłych edycji" - twierdzą mieszkańcy i już zapowiadają wnioski o ponowną weryfikację. Wspierają ich lokalni aktywiści.

Mistrz świata z 2010 roku w jeździe na żużlu Tomasz Gollob, w niedzielę przy okazji meczu towarzyskiego na PGE Narodowym, pożegnał się z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni przegrali natomiast z drużyną Reszty Świata 44:46.

- Budowa Mostu Krasińskiego za ponad 700 mln zł jest nieracjonalna - podkreślają mieszkańcy Żoliborza. W niedzielę zebrali się w parku Żeromskiego, by kolejny raz zaprotestować przeciwko planom miasta. W ramach protestu zbierano podpisy pod wnioskiem o odstąpienie przez miasto od inwestycji