Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

To ma być supernowoczesny kompleks połączonych ze sobą wieżowców z hotelami, kawiarniami i bezpośrednim wyjściem na stację metra. Przypominamy, jak mają wyglądać wieże, z których jedna w piątek w nocy stanęła w ogniu.

Akcja gaśnicza na budowie wieżowca The Warsaw Hub jest praktycznie zakończona - powiedział w sobotę rano Karol Kierzkowski z KW Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 130 strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

To była bardzo trudna akcja - mówią strażacy, którzy przez kilka godzin walczyli z pożarem na ostatnich kondygnacjach wieżowca w centrum Warszawy. Zobacz nagrania z drona, jakie wykonał nasz reporter.

Rolkarz, rowerzysta czy łyżwiarz, nie ma żadnych struktur ochronnych, które mogłyby go uchronić przed nagłym uderzeniem w przeszkodę. Zabezpieczenie własnej głowy leży w zdrowym rozsądku każdego z nas. Jeżeli robią to zawodowcy, to amatorzy tym bardziej powinni to robić - mówi po czwartkowej śmierci rolkarza Maciej Chwaliński, ordynator chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala Praskiego.

Na pierwszy ogień idą Targówek, Wawer, Praga Północ i Praga Południe. Od tych dzielnic urzędnicy zaczną inwentaryzację tak zwanych kopciuchów. Miasto chce policzyć najbardziej szkodliwe dla środowiska piece w prywatnych budynkach. Przy okazji ich mieszkańcy dowiedzą się, że likwidując nieekologiczne źródło ciepła mogą liczyć na finansową pomoc miasta.