Najnowsze

Najnowsze

Budynek obok plaży Poniatówka (przez niektórych wciąż zwany "supertoaletą" lub Plażową) ma wreszcie nowego gospodarza. Miejski Ośrodek Spotkań i Relaksu, bo tak nazywać się będzie lokal, zacznie działać na początku czerwca.

Jak pogodzić ruch pieszy, rowerowy i działalność ogródków restauracyjnych? Na Francuskiej drogowcy razem z mieszkańcami zaczęli malować symboliczne linie, które mają zwrócić uwagę restauratorom na konieczność zachowania odpowiedniej przestrzeni na chodniku.

Niemal 800 wystawców z 32 krajów, ponad 1000 pisarzy, około 1500 spotkań z czytelnikami, oraz panele dyskusyjne. Zaczęły się 8. Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym. Impreza potrwa do niedzieli.

- Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada rozpoczęcie prac przygotowawczych, które w przyszłości pozwolą na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą o dodatkowy trzeci pas ruchu - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Po Victorii – blogerce z Austrii - przyszedł czas na Duncana, golfistę z Irlandii. Miasto przedstawiło kolejny spot, w którym promuje Warszawę. "Wiemy, że autentyczny przekaz jest znacznie skuteczniejszy, niż najdoskonalszy choćby spot reklamowy" – przekonuje ratusz. Minutowy filmik kosztował ponad 35 tysięcy złotych.

Władze Ochoty chcą ogrodzić Park Szczęśliwicki - zaalarmowali działacze lokalnego stowarzyszenia Ochocianie Sąsiedzi. Dwumetrowy płot miałby stanąć wzdłuż ulicy Przy Parku. - Był taki pomysł, ale nie będzie realizowany - dementuje rzeczniczka urzedu dzielnicy.

Uspokojenie ruchu i poprawa jakości przestrzeni publicznej - to główne cele przebudowy Miodowej. Zarząd Dróg Miejskich zakończył konsultacje i ogłosił przetarg na remont ulicy.

Cztery osoby zostały ranne w karambolu na autostradzie A2, na wysokości Żyrardowa. Jak informowała straż pożarna, zderzyło się siedem pojazdów. Przez kilka godzin były duże utrudnienia w kierunku Warszawy.