Najnowsze

Najnowsze

W wieku 86 lat zmarł w środę były dyrektor Łazienek Królewskich, varsavianista, historyk sztuki prof. Marek Kwiatkowski - poinformowała PAP jego asystentka Beata Gębalska. Kwiatkowski był autorem kilkudziesięciu książek, a także nauczycielem akademickim.

Trwa zbiórka funduszy na remont i odbudowę grobów powstańców warszawskich oraz miejsc związanych ze zrywem 1944 r. - Cmentarz Powstańców Warszawy jest dokumentem na to, jaką cenę trzeba zapłacić za zniewolenie - mówiła uczestniczka zrywu Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek".

Pawilony na tyłach Nowego Światu, klubowe zagłębie przy Dobrej, podwórko przy 11 Listopada czy ulica Ząbkowska - Warszawa od lat ma szczęście do "zagłębi", które pojawiają się w różnych częściach miasta i ożywiają je, często na dłużej, niż same trwają. Teraz takie zagłębie pojawiło się na starym dworcu kolejowym.

Nagrania autobusu linii 711, który zapalił się na drodze krajowej 8 w okolicach Nadarzyna otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak informuje policja, kierowca pojazdu został zabrany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Wcześniej sam próbował gasić ogień.

Mieszkańcy stolicy na specjalnie przygotowanej ławce na placu Defilad mogą posłuchać podziękowań, jakie osoby po przeszczepie składają swoim dawcom i ich rodzinom. Instalacja jest częścią kampanii zachęcającej do deklarowania swojej woli w zakresie dawstwa narządów.

- Ci ludzie są poza sferą wspólnoty kulturowej, która jest właściwa dla każdego narodu - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w reakcji na informacje, że stołeczny konserwator zabytków chce usunąć tablice upamiętniające katastrofę smoleńską sprzed Pałacu Prezydenckiego i sprzed ratusza.

Jeździł po stołecznych ulicach zaledwie jeden dzień i już uległ poważnemu wypadkowi. Chodzi o nowy autobus, który w środę rano zderzył się z tramwajem na rondzie Wiatraczna. Co się z nim stanie?

Poważny wypadek na rondzie Wiatraczna. Autobus komunikacji miejskiej zderzył się z tramwajem. - 16 osób zostało poszkodowanych, z czego 11 zabrano do szpitala - informował Rafał Retmaniak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zaczyna się jak w filmie. Na placu Teatralnym pojawia się taksówka. Wsiada wokalistka Reni Jusis, a taksówkarz też nie jest anonimem - to Karol Wójcicki, popularyzator wiedzy o kosmosie z Centrum Nauki Kopernik. Ruszają do Pałacu Kultury, a podróż staje się okazją do rozmowy o wyższości komunikacji miejskiej nad samochodem.

Małe i wychudzone wiewiórki znalazł mieszkaniec Mokotowa. Zapakował je w pudełko i przekazał strażnikom miejskim, którzy przewieźli je do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt.

W ciągu kilku dni stołeczny konserwator zabytków ma podpisać decyzję nakazującą usunięcie tymczasowych tablic smoleńskich umieszczonych przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu - dowiedziała się TVN24. Informację potwierdził wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.