Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

Zarząd Transportu Miejskiego nie może ruszyć z wymianą śliskich listew na stacjach metra. Urzędnicy przetestowali już dwa alternatywne rozwiązania, ale najwyraźniej żadne nie spełniło oczekiwań, bo zamierzają sprawdzać trzeci model prowadnic. Jak zauważa jeden z radnych, zapowiada się kolejna śliska zima.

Zimowy Narodowy już po raz siódmy zagościł na Stadionie Narodowym. Wróciły lodowiska, Górka Lodowa i curling. Wielbicieli aktywnego spędzania czasu organizatorzy zapraszają codziennie, aż do 8 marca.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, by wycofała się z decyzji, na mocy której nie odbędzie się spotkanie opłatkowe z udziałem duchownych. List skierowany do przewodniczącej radny Dariusz Lasocki przekazał w niedzielę.

Sezon grzewczy w pełni. Strażnicy miejscy kontrolują za pomocą tak zwanych smogowozów i dronów jakość powietrza w stolicy. Jak wygląda ich praca? 

Z okazji stulecia swojej niepodległości Finowie postawili w Helsinkach nowoczesną bibliotekę. Nasz rząd z okazji setnej rocznicy 1918 roku nie tylko niczego nie zbudował, ale jeszcze przyłączył się do imprezy skrajnej prawicy. Jest duża szansa, że rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku rządzący położą podobnie. A jedyne, co się urodzi, to anachroniczny, problematyczny i niepraktyczny Łuk Triumfalny w samym centrum stolicy. 

Projekt łuku triumfalnego łączącego brzegi Wisły był jednym z tematów w programie "Babilon" na antenie TVN24 BiS. "To jest kuriozum", "nikt do Polski nie przyjedzie, żeby tego koszmarka oglądać" - to tylko niektóre z komentarzy dotyczących ostatniej wizualizacji tego pomysłu. Pojawiła się też propozycja, by łuk był przy okazji mostem.