Najnowsze

Najnowsze

Ulica Marynarska w ciągu dwóch lat ma zostać poszerzona do trzech pasów w obu kierunkach. Inwestycja i związane z nią utrudnienia są cały czas przedmiotem kontrowersji. Czy wydawanie 50 milionów złotych ma w ogóle sens?

Na Ursynowie nie milknie spór wokół Placu Wielkiej Przygody. To jeden z ostatnich niezabudowanych terenów na Stokłosach, o którego zachowanie walczą mieszkańcy dzielnicy. – To my powinniśmy tu rządzić, a nie deweloperka – przekonywali na ostatnim spotkaniu, na które przyszło ponad 100 osób.

W sobotę ruszyła przebudowa Marynarskiej, a wraz z nią rozpoczęły się utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na odcinku Rzymowskiego – pętla Służewiec nie jeżdżą tramwaje. Dla linii 17, 18, 71 obowiązują nowe trasy. W weekend było spokojnie, ale w poniedziałek może być ciężko.

Nowy autobus Mobilisu, który uległ poważnemu wypadkowi nie zostanie na stałe wyeliminowany z ruchu. Jak przekonuje przedstawiciel firmy, w pojazd trzeba będzie zainwestować, ale da się go wyremontować.

Dokumentacja dotycząca budowy trzech z siedmiu odcinków drogi ekspresowej S-17 między Lublinem a Warszawą, jest już złożona u wojewodów; wykonawcy czekają na decyzje umożliwiające rozpoczęcie prac. Inwestycja ma kosztować łącznie ok. 2,4 mld zł.

Ewa Błaszczyk dementuje informacje o wybudzeniu swojej córki, Oli Janczarskiej ze śpiączki. 22-latka przeszła pionierską operację wszczepienia stymulatora mózgu. - Kontakt córki ze światem się poprawił, ale wciąż znajduje się ona w stanie minimalnej świadomości - przekazała założycielka fundacji "Akogo?" i kliniki "Budzik".