Najnowsze

Najnowsze

Początek długiego weekendu to początek frezowania ulicy Marywilskiej - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Oprócz frezowania, na ulicy drogowcy wprowadzą szereg zmian w organizacji ruchu.

Jan Śpiewak i Marcin Jarzynowski z Miasto Jest Nasze nie zostaną ukarani za publikację warszawskiej mapy reprywatyzacji. Zostali uniewinnieni przez Sąd Rejonowy. – To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy patrzą władzy na ręce – komentuje Śpiewak.

Rusza remont torowiska tramwajowego w al. Solidarności, który wiąże się z częściowym zamknięciem jezdni. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Prace rozpoczną się w nocy z czwartku na piątek i potrwają aż przez 3 miesiące.

Fatalna wiadomość dla wszystkich, którzy w środę po południu planują wyjazd z Warszawy. Na zachodzie i południu można spodziewać się poważnych utrudnień. Mieszkańcy zamierzają blokować drogę krajową numer 50 w rejonie autostrady A2 oraz "siódemki" i trasy "katowickiej".

Zabytkowy sum z ulicy Dolnej na Mokotowie w końcu tryska wodą. Źródełko, choć z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem, zostało podłączone. Będzie do dyspozycji mieszkańców do końca października.

– Plac Narutowicza już w połowie czerwca zostanie wpisany do rejestru zabytków – mówi wojewódzka konserwator. Dodaje, że wbrew temu, o co zabiega stołeczny ratusz, nie ma zgody na likwidację pętli tramwajowej. Spór narasta i stawia pod znakiem zapytania całą przebudowę placu.

Iwona Raczkiewicz, mieszkanka Serocka słynie z pomocy bezdomnym zwierzętom. Kiedy widzi bezpańskie psy, powiadamia straż miejską. W ciągu ostatnich dwóch lat robiła to 12 razy. Jedna z interwencji poskutkowała zemstą strażników. Materiał programu "UWAGA!".

Na Białołęce z Wisły wyłowiono ciało mężczyzny. Jak się okazało to 41-latek, który był poszukiwany przez policję w Lesznowoli. Przyczyna śmierci mężczyzny zostanie ustalona na podstawie sekcji zwłok.

Dofinansowanie sterylizacji zwierząt z budżetu gminy jest dopuszczalne – przekonuje w swoich stanowisku Najwyższa Izba Kontroli. Ratusz nie kryje zadowolenia. – Mamy nadzieję, że wojewoda zmieni zdanie i pozwoli nam realizować zabiegi – mówi rzecznik urzędu miasta.

We wtorek po południu doszło do kolejnego pożaru przy ulicy Łuckiej. - Był niegroźny, strażacy szybko go ugasili - mówił reporter tvnwarszawa.pl.

Kajetan P. zachowywał się spokojnie, był przewidywalny, w związku z tym rodził poczucie bezpieczeństwa - mówił w TVN24 socjolog i kryminolog Paweł Moczydłowski, były szef więziennictwa w Polsce. W ten sposób tłumaczył, dlaczego oskarżonemu o morderstwo odpowiednie służby nie przyznały wcześniej statusu "wyjątkowo niebezpiecznego".

Dyskusja o reprywatyzacji zatacza coraz szersze kręgi. Momentami zaskakująco szerokie. Wśród organizatorów poniedziałkowej dyskusji o zmianach w ustawie znalazła się m.in. Fundacja Profilaktyki Endokrynologicznej.