Najnowsze

Najnowsze

Nie ma już parkingu przy Cmentarzu Północnym. Zarząd Dróg Miejskich ustawił słupki i odgrodził duży plac od ulicy. Do tej pory kierowcy odwiedzający groby bliskich zostawiali na nim swoje samochody. Parking w tym miejscu powstanie dopiero, gdy ZDM zbierze pieniądze.

We wrześniu ogłosimy konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę, a budowa ma się zacząć w 2018 – zapowiedział w środę dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Przyznał również, że początkowo był negatywnie nastawiony do tej inwestycji.

Nie będzie izby pamięci w byłej katowni UB przy ul. Strzeleckiej - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Powód? Instytut Pamięci Narodowej nie ma pieniędzy na obiecany remont wnętrz i godne upamiętnienie historycznego miejsca. Społecznicy zapowiadają, że będą interweniować w Ministerstwie Sprawiedliwości. – To unikatowy zabytek na skalę kraju, nie możemy tak tego zostawić – komentują.

25 tys. pielgrzymów ma przyjechać do Warszawy na dni w diecezjach, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Przygotowano dla nich koncert "Nadzieja i Miłość" na pl. Piłsudskiego i strefę ŚDM, w którą zmieni się skwer Hoovera. Pielgrzymi będą tu mogli odpocząć, obejrzeć filmy, spotkać się z ciekawymi ludźmi.

Na Wisłostradzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia, kierowca mazdy uderzył w mur otaczający schody prowadzące na wiślane bulwary. Szczęśliwie, w momencie zderzenia nikt nimi nie przechodził.

Kamień z tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego przed ratuszem w Warszawie jest nielegalny. Za kilka dni decyzja będzie formalna i wiążąca. Była zgoda na tablicę, ale nie na głaz, na którym została umieszczona. Oznacza to, że całość musi zostać usunięta. To zaś oznacza kolejną pomnikową awanturę. Sprawą zajmowała się reporterka "Faktów" TVN.

Nie będzie postępowania prokuratury ws. narażenia bezpieczeństwa pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka podczas trwającego tam przez 16 dni strajku pielęgniarek. Z braku znamion przestępstwa prokuratura odmówiła dochodzenia - czego chciał Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W środę rano na Trasie Armii Krajowej na Żoliborzu w kierunku Marek doszło do kolizji trzech samochodów, w tym ciężarówki. Niedługo później na Targówku w stronę Bemowa w wypadku uczestniczyły trzy auta. Jedna osoba trafiła do szpitala. Utrudnienia były w obu kierunkach.

Już za dwa lata odpoczywający po praskiej stronie Wisły będą mieli do dyspozycji nie tylko plażę, ale też prostopadłe do rzeki promenady. Będzie ich osiem. Środki finansowe zostały już zabezpieczone przez władze miasta.

Kapustka... Milik... Błaszczykowski i... gol! A później już tylko radość, uściski, skandowanie i wspólne śpiewanie "Polska biało-czerwoni". Tak warszawiacy cieszyli się z gola w strefie kibica na Mokotowie. Jak widać - emocji tam nie brakowało!

- Przygotowania do lipcowego szczytu NATO idą sprawnie, prace nad adaptacją miejsca obrad wyprzedzają harmonogram. Do poniedziałku akredytowało się 1400 delegatów i 1500 dziennikarzy – poinformowali we wtorek przedstawiciele MON i MSZ.

W Ogrodzie Sprawiedliwych zasadzono drzewa upamiętniające Władysława Bartoszewskiego, Witolda Pileckiego i księdza Jana Zieję. – Byli sprawiedliwi w niesprawiedliwym świecie – przekonywali członkowie komitetu decydującego o wyróżnieniach.

Olbrzymie utrudnienia dla pasażerów podróżujących koleją na trasie z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Kolejarze zdecydowali się na całkowite wstrzymanie ruchu na 12 miesięcy, a nie jak wcześniej zapowiadali, 15. Jaką alternatywę komunikacyjną będą miały tysiące pasażerów?