Najnowsze

Najnowsze

Kolizja aut Kancelarii Prezydenta

W Pułtusku, chwilę przed godziną 12, doszło do zderzenia trzech samochodów. - Wśród nich był jeden policyjny radiowóz i dwa pojazdy z Kancelarii Prezydenta - informuje tamtejsza policja. Nikomu nic się nie stało.

100 milionów na Cmentarz Żydowski. Sejm przyjął ustawę

Sejm przyjął w piątek ustawę dotyczącą przekazania z budżetu państwa 100 milionów złotych dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego finansowane będą prace konserwatorskie Cmentarza Żydowskiego w Warszawie.

Przyjechał z Nigerii, walczył w Powstaniu Warszawskim

Przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej stwierdził po 11 listopada, że "osoba czarnoskóra nie jest Polakiem". Reporterka "Czarno na Białym" Magdalena Raczkowska-Kazek postanowiła przypomnieć historię czarnoskórych, którzy walczyli o wolność Polski.

Chcą muralu Czarnego Romana. Jest projekt

Przez ostatnie dni o niewielu rzeczach mówi się w Warszawie tak dużo, jak o śmierci Czarnego Romana. Niemal natychmiast powstał pomysł, by upamiętnić słynną postać warszawskich ulic. Z inicjatywą wymalowania mu muralu wyszli artysta Paweł Czarnecki i redakcja Portalu Warszawskiego.

Gigantyczny kaszalot nad Wisłą

Zdjęcia długiego na 15 metrów kaszalota leżącego obok mostu Poniatowskiego to nie fotomontaż. Zwierz pojawił się nad Wisłą naprawdę, choć sam… nie jest prawdziwy. Dmuchany ssak przypominający wieloryba to akcja marketingowa.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź zmiany

Od niedzieli pasażerowie pociągów muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. - Będą dotyczyć wszystkich przewoźników, w tym Szybkiej Kolei Miejskiej - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

Remonty ulic w czterech dzielnicach

Drogowcy wykorzystują ostatnie chwile przed zimą na remonty ulic. W związku z tym, na spore utrudnienia w ruchu muszą przygotować się mieszkańcy Woli, Mokotowa, Bemowa i Rembertowa. Część tras będzie zamknięta, a komunikacja pojedzie objazdami.

Pojechał do sklepu po alkohol, śmiertelnie potrącił 15-latka

Zeznał, że znajomi wysłali go po alkohol do sklepu. Gdy wracał, potrącił 15-letniego Sebastiana. - Łukasz K. wystraszył się i uciekł z miejsca zdarzenia. Wrócił do znajomych - informuje prokurator Marcin Saduś. Ranny nastolatek zmarł w szpitalu. Po ponad miesiącu poszukiwań zatrzymano sprawcę tragicznego wypadku.

Łączyła nas z Ameryką, była cudem techniki. Dawna radiostacja zabytkiem

Była jedną z największych i najnowocześniejszych stacji badawczych w Europie. W latach 20. pomagała utrzymać łączność ze Stanami Zjednoczonymi. Słynna dawna radiostacja, znajdującą się na północnym krańcu Warszawy, została uznana za zabytek. Aktywiści walczyli o to od miesięcy i w końcu dopięli swego.

Pękła szyna na linii średnicowej

Pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej nie zatrzymywały się rano na czterech stacjach w Śródmieściu. Wszystko z powodu pękniętej szyny na linii średnicowej.

Nocny protest przed Sejmem

W nocy ze środy na czwartek przed Sejmem członkowie Koalicji Prodemokratycznej protestowali przeciwko zmianom w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Nowa sygnalizacja, nowe problemy. "20 minut na przejechanie skrzyżowania"

"Po uruchomieniu nowej sygnalizacji na Modlińskiej efektem jest ponad dwukilometrowy korek, wynikający z beznadziejnie ustawionego cyklu świateł" - napisał na Kontakt 24 Adamus. - Będziemy na bieżąco sprawdzać, jak działa i w razie potrzeby korygować ustawienia. Kluczowe dla nas jest jednak bezpieczeństwo uczestników ruchu - odpowiada Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Betoniarka uderzyła w słup energetyczny

Betoniarka uderzyła w słup energetyczny, który przewrócił się na tył auta osobowego - podawał reporter tvnwarszawa.pl. Do kolizji doszło na Chełmżyńskiej w środę po południu.