Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Nie ma miesiąca, żeby zagubiony łoś nie błąkał się między blokami. Aby płochliwe gatunki zwierząt, nie tylko łosie, mogły bezpiecznie przedostać się z Kampinosu nad Wisłę, miasto zbuduje pod ulicą Pułkową podziemne przejście. To element projektu polegającego na budowie korytarzy migracyjnych dla zwierząt w mieście.

Motocykliści chcą jeździć po buspasach, bo jak przekonują, ruch w mieście będzie bardziej płynny i będzie mniej wypadków. Urzędnicy nie chcą się na to zgodzić, bo wolniej pojadą autobusy. Grupa motocyklistów postanowiła jeszcze raz zawalczyć o przywilej jazdy buspasami - wręczyli petycję Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Policja zatrzymała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy z jednego z budynków w centrum Warszawy zdjęli, a następnie zdeptali biało-czerwoną flagę. Grozi im rok więzienia.

- To nie był hołd złożony powstańcom. Tam był pokazany Niemiec, który jest figurą nienawiści - tak profesor UW Paweł Śpiewak skomentował kontrowersyjną oprawę meczu Legii Warszawa. W "Faktach po Faktach" dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego mówił też o napaści na piłkarzy z Izraela, do której doszło pod Płońskiem.

Indeksy, prace licencjackie, zdjęcia studentów, ich nazwiska, adresy i telefony - to wszystko porozrzucane jest w opuszczonym budynku na Woli. Tu, prawie rok temu, zamknęła swoją działalność wyższa uczelnia, ale ważne dokumenty nie zostały zabezpieczone. Sprawę bada już prokuratura.

Windy na przystanku kolejowym PKP Płudy są wyłączone z powodu upałów - taką informację dostaliśmy na Kontakt 24. Pojechaliśmy na miejsce. - Jedna z czterech wind faktycznie nie działa - relacjonował w czwartek reporter tvnwarszawa.pl.

Dwa młode żubrzątka zostały wypuszczone na wybieg i dołączyły do stada żyjącego w warszawskim zoo - poinformowali ich opiekunowie. Zwierzęta urodziły się w czerwcu, ale pierwsze dni spędzały w spokoju, pod czujnym okiem swoich mam, w stajence.