Najnowsze

Najnowsze

- Jeżeli wpłynie do mnie wniosek dotyczący wprowadzenia tak zwanej ciszy nocnej na warszawskim Lotnisku Chopina, to przeanalizujemy go i poinformujemy o naszej decyzji - zapowiedział prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Wniosek taki przygotowuje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) które zarządza portem.

Biała i prosta, betonowa z zielenią, w postaci wijącej się kratownicy albo spektakularnego łuku. Na konkurs architektoniczny na kładkę nad Wisłą wpłynęło 40 różnorodnych prac. Jeden zwyciężył, ale jurorzy uznali, że sześć innych koncepcji też zasługuje na docenienie.

- Kamienica przy ulicy Nieborowskiej 15 została zreprywatyzowana z naruszeniem prawa, podstawą do zwrotu był wniosek dekretowy złożony przez osobę, która nie żyła - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Jan Śpiewak, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Budynek przejęła daleka rodzina obecnego wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla.

Sceny rodem z filmów o Dzikim Zachodzie rozegrały się nad ranem w Legionowie. 35-letni napastnik wdarł się do lokomotywy pociągu, który stał na stacji. - Zagroził maszyniście, kazał kontynuować jazdę, był bardzo agresywny - podaje miejscowa policja.

Odwołanie wiceprezesów sądu okręgowego przez ministra Zbigniewa Ziobrę przed końcem kadencji wywołało dyskusję w mediach społecznościowych. Były rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości napisał na Twitterze, że zmiana nastąpiła na wniosek nowej prezes Joanny Bitner. Sama prezes temu zaprzecza.

W rejonie skrzyżowania Grójeckiej z Kopińską doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. - Nikomu nic się nie stało, przez około 20 minut były utrudnienia w ruchu - powiedział reporter tvnwarszawa.pl.

Metro Warszawskie wydłużyło czas składania ofert w przetargu na nowe pociągi metra. Zainteresowane firmy mogą nadsyłać zgłoszenia do 23 października, a nie - jak informowano początkowo - 27 września.