Najnowsze

Najnowsze

Krzysztof Czubaszek złożył rezygnację z funkcji burmistrza Śródmieścia. Decyzję urzędnika muszą zatwierdzić jeszcze dzielnicowi radni. Oficjalnie przyczyny są osobiste. Ale o Czubaszku zrobiło się głośno, gdy prokuratura zarzuciła mu przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę spółki Legia Warszawa.

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia ruszył proces 35-letniego Yevhenija K., oskarżonego o włamanie do salonu jubilerskiego w centrum handlowym i kradzież biżuterii wartej ponad 700 tysięcy złotych. Mężczyzna chciał się poddać karze bez procesu, ale sąd nie wyraził zgody na takie rozwiązanie.

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Warszawy do spraw kobiet wywołało na Twitterze dyskusję o dyskryminacji. W niektórych komentarzach pojawiły się sugestie, jakoby poszukiwano na to stanowisko kobiety, a dyskryminowano męskich kandydatów. To nieprawda, ogłoszenie nie sugeruje zatrudnienia osoby o określonej płci.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie bazaru Na Dołku. - Czynności procesowe nie wykazały, by urzędnicy odpowiedzialni za wydawanie decyzji przekroczyli swoje uprawniania bądź nie dopełnili obowiązków – poinformowała prokuratura.