Najnowsze

Najnowsze

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia z wioślarstwa i kajakarstwa - to tylko niektóre z wodnych atrakcji zbliżającego się sezonu. Urzędnicy zapowiadają również, że ruszy statek do Serocka i darmowe rejsy przez Wisłę.

Motywem przewodnim 6. edycji "Placu Defilad" będzie trzydziesta rocznica pierwszych, demokratycznych wyborów z 1989 roku. Oficjalne otwarcie cyklu imprez artystycznych zaplanowano 1 czerwca, choć pierwsze wydarzenia odbędą się już w ostatni dzień kwietnia.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się w czwartek na rozprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie została wezwana jako świadek w sprawie o ochronę dóbr osobistych wytoczonej przez byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza Janowi Śpiewakowi, działaczowi miejskiemu. Sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy do 24 października.

Siatkarze ONICO Warszawa po raz pierwszy zagrają w finale ekstraklasy. W decydującym, trzecim meczu półfinału play off pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2. - Po wszystkich przeciwnościach losu dziś jako drużyna narodziliśmy się na nowo - przyznał przyjmujący gospodarzy Piotr Łukasik.

Oszukał na tysiące złotych kilkadziesiąt kobiet. Zwodził też śledczych, policję, sąd. Przez lata ścigali go listami gończymi. Wpadł w zasadzkę zastawioną przez ofiary. I… znów zniknął. 30-letni Konrad K., oszust matrymonialny, uciekł przez okno zakładu psychiatrycznego, gdzie był na obserwacji zleconej przez sąd.

Kampania się skończyła, wybory dawno za nami, a debata o przebiegu III linii metra nie ustaje. Propozycja firmy konsultingowej potwierdza to, co niedawno sugerowali aktywiści: kolejna nitka powinna być prowadzona tak, by odciążyła I linię.

Radiowóz straży miejskiej zderzył się z samochodem osobowym na Woli. Jak informuje policja, funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.