Najnowsze

Najnowsze

Dni Transportu Publicznego, zwiedzanie zajezdni przy Woronicza i w końcu Europejski Dzień Bez Samochodu, w którym komunikacja miejska będzie bezpłatna. To wszystko czeka na mieszkańców Warszawy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który potrwa do piątku..

Trasa S79 kolejny raz przegrała z deszczem. W poniedziałek przed południem była całkiem nieprzejezdna. Potem odblokowywano kolejne fragmenty. Całą udało się udrożnić dopiero w nocy.

Ryanair jest dla nas ważnym przewoźnikiem, ale musi być traktowany jednakowo, jak pozostałe linie lotnicze na warszawskim Lotnisku Chopina - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski odnosząc się do zapowiedzi zawieszenia rejsów z Warszawy do Wrocławia i Gdańska. Według niego, Ryanair "nie ma żadnych podstaw" do złożenia skargi na lotnisko do Komisji Europejskiej.

- Wprowadzenie ciszy nocnej na warszawskim Lotnisku Chopina zapewni mieszkańcom jego okolic spokojny sen, a port ma szansę bardziej wykorzystać swoją przepustowość - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski. Dodał, że trwają konsultacje projektu z przewoźnikami.

Drogowcy szukają sposobu na ograniczenie tranzytu ciężarówek przez Trasę AK. Odpowiedzią na ten problem, na pewno nie będzie planowane lada dzień otwarcie obwodnicy Marek. W przyszłości może nią być nowa trasa, około 50 km od granic Warszawy. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", jej przebieg zależy od lokalizacji centralnego portu lotniczego.

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - donosi Polskie Radio. Jak dodaje stacja, informacja została przekazana przez "dwa wiarygodne źródła". Oficjalnie nie została jednak potwierdzona przez resort rozwoju.

Nowa Rotunda połączy funkcję komercyjną i publiczną. Warszawiacy będą mogli umawiać się nie tylko przed nią, ale również wewnątrz budynku. To zawsze był symbol stolicy - podkreślał wicepremier Piotr Gliński podczas poniedziałkowej uroczystości inaugurującej budowę nowej Rotundy.

Węzeł Marynarska zamienia się w jezioro po każdym większym deszczu. Kłopoty na węźle S79 z POW też nie należą do rzadkości. Odpowiedź na pytanie "dlaczego?" też jest taka, jak zawsze - drogowcy winą obarczają miasto, a ratusz uważa, że błędy leżą po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną w sprawie kamienicy przy Poznańskiej 14. - Była ona rażąco sprzeczna z interesem społecznym - powiedział szef komisji Patryk Jaki. Jak dodał, spółka Jowisz nie jest już właścicielem budynku, mieszkańcy mogą się czuć bezpieczni.