Najnowsze

Najnowsze

Komisja weryfikacyjna zakończyła posiedzenie w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy Nowogrodzkiej 6a. Przesłuchano troje lokatorów budynku i przedstawicieli urzędu miasta. Komisja nałożyła trzy grzywny. Dwie na przedstawicieli spółki Jowisz, będącej właścicielem budynku i jedną na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Policja rozlicza funkcjonariuszy, którzy nie byli w stanie odnaleźć sprawcy pobicia mimo filmu z monitoringu, numerów karty kredytowej i rejestracji auta, którym odjechał. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, wystarczyło kilkadziesiąt minut aby odnaleźć poszukiwanego mężczyznę.

W remontowanym budynku przy ulicy Słonecznej na Mokotowie runął strop, a potem zawaliły się kolejne kondygnacje kamienicy. Jak poinformowali strażacy, nie było osób poszkodowanych.

Wiceminister Patryk Jaki oznajmił w mediach społecznościowych, że w sporze z prezydent Warszawy odnotował kolejne zwycięstwo, a Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie musiała - decyzją sądu - zapłacić karę za nieobecność na komisji weryfikacyjnej. Rzecznik ratusza studzi entuzjazm szefa komisji.

Mieli nagranie monitoringu, wizerunek sprawcy, a także numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał. Policji tego materiału dowodowego było zbyt mało, bo umorzyła dochodzenie w sprawie pobicia mężczyzny z powodu... nieustalenia sprawcy. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez żonę poszkodowanego, funkcjonariusze poważnie zajęli się tematem. - Wystarczyło kilkadziesiąt minut wysiłku. Nie obejdzie się bez konsekwencji dyscyplinarnych - usłyszeliśmy nieoficjalnie w Komendzie Stołecznej Policji.