Najnowsze

Najnowsze

- Możliwość wprowadzenia tak zwanej ciszy nocnej na Lotnisku Chopina w Warszawie jest obecnie rozważana. Niewykluczone, że zostanie ona wprowadzona wraz z przyszłorocznym letnim rozkładem lotów - poinformował w środę wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

Egzotyczna muzyka z najdalszych zakątków świata, najlepsi wykonawcy rodzimej sceny folkowej, wyjątkowe instrumenty i ważne rozmowy. To najkrótsza możliwa zapowiedź festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który rusza za tydzień w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki.

Między 4,50 a 9 zł - tyle trzeba zapłacić za półlitrową butelkę wody na Lotnisku Chopina. Teraz pasażerowie mogą jednak też skorzystać z dodatkowej opcji. W strefie zastrzeżonej uruchomiono źródełka z wodą pitną. Za dostęp do nich nie trzeba płacić.

W ciągu trzech dni przez pięć scen w budynku Teatru Wielkiego i przed nim przewinie się około tysiąca muzyków, którzy zagrają 57 koncertów. Program tegorocznych Szalonych Dni Muzyki zapowiada się imponująco, a motywem przewodnim, który połączy różne stylistycznie występy, będzie taniec.