Najnowsze

Najnowsze

Ścięcie drzewa, które jest pomnikiem przyrody może być uznane za przestępstwo i skończyć się dla sprawcy dwoma latami więzienia. Najczęściej jednak kończy się grzywną. Jaka kara spotka odpowiedzialnego za wycinkę słynnej leszczyny przy Traugutta? Akta sprawy trafiły właśnie do prokuratury.

22-latek przez osiem godzin mył tramwaj, po tym jak pracownicy zajezdni przyłapali go na malowaniu graffiti. Żeby nie uciekł, przykuto go łańcuchem. Obrońcy praw człowieka mówią, że to bezprawne pozbawienie wolności, a Tramwaje Warszawskie bronią swojego pracownika. Materiał Łukasza Wieczorka z programu "Polska i Świat".

Charakterystyczna wolska kapliczka musiała przenieść się z Sokołowskiej, bo przeszkadzała w budowie II linii metra. Stanęła przy ulicy Syreny 23 i - jak zapowiadają władze miasta - tu zostanie na stałe. Właśnie skończyła się jej renowacja.

Zarząd Transportu Miejskiego zmienił trasę kilku linii autobusowych, które kursowały objazdem w związku z remontem Krakowskiego Przedmieścia. Pojazdy skierowano Żurawią, ale szybko okazało się, że ta ulica może być dla autobusów barierą nie do pokonania. Wszystko przez nieprawidłowo zaparkowane samochody.

Ponad 1800 mieszkańców podpisało się pod petycją przeciwko zerwaniu porozumienia wojewody i ratusza w sprawie opieki nad warszawskimi zabytkami. - Ta decyzja będzie dla nich katastrofalna - przekonywali aktywiści. Pismo trafiło na biurko wojewody mazowieckiego. Mimo protestów, jego urzędnicy przyznają, że decyzja jest nieodwracalna.

Pruszków pozazdrościł Warszawie, w poniedziałek uruchomił miejski system rowerowy. Na razie do dyspozycji mieszkańców oddano pięć stacji. - Kolejna pojawi się jeszcze w tym tygodniu - informuje firma Nextbike.

Członkowie stowarzyszenia Ochotnicy Wolności nie chcą zmiany nazwy ulicy Dąbrowszczaków w ramach dekomunizacji. Przekazali w tej sprawie przekazali pismo na ręce wojewody.

Dwa pasy Trasy Siekierkowskiej w kierunku Mokotowa były zablokowane po zderzeniu lexusa z dwoma innymi autami. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Samochód osobowy dachował na estakadzie przy trasie S8. Dwie osoby zostały przebadane przez pogotowie ratunkowe.