Najnowsze

Najnowsze

Dzielnica chciała pozbyć się zaparkowanych na chodnikach samochodów, tymczasem pozbyła się z niego... pieszych. A przynajmniej poważnie utrudniła życie tym z większymi zakupami, wózkiem dziecięcym czy niepełnosprawnym. Wszystko przez to, że słupki na Męcińskiej ustawiono niemal na środku chodnika. - Piesi przeniosą się najprawdopodobniej na ulicę - komentują zainteresowani.

Więcej mieszkań komunalnych, wyższy standard, remont wszystkich pustostanów, likwidacja pieców, wsparcie najsłabszych – to priorytety nowego programu gospodarki miejskimi lokalami opracowanego przez ratusz.

W środowe popołudnie kierowcy musieli liczyć się z dużymi korkami na warszawskich ulicach. Utrudnienia dotknęły też pasażerów komunikacji miejskiej. Najgorzej było w centrum i na dojeździe do Lotniska Chopina. Z Okęcia saperzy musieli wywieźć niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych.

- Instytut Pamięci Narodowej przejął siedzibę dawnej kwatery NKWD na Pradze - podał w środę Instytut. Po wojnie znajdowała się tam także katownia Urzędu Bezpieczeństwa, w której torturowano i mordowano żołnierzy polskiego podziemia.

Policja skieruje do sądu 38 wniosków o ukaranie w związku z tamowaniem ruchu przez uczestników wtorkowego protestu przed Senatem. - Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - poinformował PAP w środę rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

Cztery osoby - w tym warszawski komornik, którego aresztowano - usłyszały zarzuty w związku z "wyciekiem" danych PESEL z kancelarii komorniczej. Chodzi o potencjalny dostęp do danych co najmniej kilkuset tysięcy osób - poinformowała stołeczna prokuratura.

Burmistrz Włoch i wieloletni członek Prawa i Sprawiedliwości Michał Wąsowicz został wyrzucony z partii. Decyzję podjęto jednogłośnie, a jako główny powód wskazano "utratę zaufania". Sam zainteresowany zarzuty uważa za "kuriozalne" i przekonuje, że są efektem wewnętrznej walki, jaką prowadzi z nim jego własny zastępca.

W okolicach parlamentu odbyła się demonstracja "w obronie sądów". Straż marszałkowska wyprowadziła z Senatu aktywistki, które rozwinęły banery z napisami "Wolne sądy", "Wolne wybory", "Wolna Polska". Policja poinformowała, że jeden z jej funkcjonariuszy został ranny w nogę.