Najnowsze

Najnowsze

O godzinie 7 rano rozpoczęły się w całym kraju wybory samorządowe. Lokale były otwarte do 21. - Prawdopodobnie możemy stwierdzić najwyższą frekwencję w historii wyborów samorządowych, przeszło 50 procent - przekazał wiceszef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Oficjalne wyniki wyborów będą znane najwcześniej na przełomie wtorku i środy.

Według sondażu przeprowadzonego przez Ipsos, Rafał Trzaskowski wygrał wybory na prezydenta Warszawy już w pierwszej turze. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 54,1 procent głosów. Patryk Jaki uzyskał 30,9 proc.

Do przerwy Legia prowadziła z krakowską Wisłą 2:0, by w drugiej połowie cały wysiłek zmarnować w pięć minut, błyskawicznie dając sobie wbić trzy gole. Remis, już w końcówce, uratował były zawodnik krakowskiej drużyny - Carlitos.

Wyborcy, którzy złożyli wnioski o dopisanie do rejestru wyborców w ostatnich dniach, powinni się liczyć z tym, że ich wnioski mogły nie zostać rozpatrzone - powiedział w niedzielę rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Dąbrówka. - Można tylko przypuszczać, że te wnioski były za późno złożone - dodała Małgorzata Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego. Oświadczenie w tej sprawie wydało Ministerstwo Cyfryzacji.

Zawód kontrolera ruchu lotniczego wymaga nie tylko nerwów ze stali, ale i ciągłej nauki. Osoby pilnujące porządku w przestrzeni powietrznej i na płycie lotniska muszą być przygotowane na wszystko. Zwłaszcza na opanowanie sytuacji kryzysowej, z którą w rzeczywistości nigdy się nie zetknęli. By wiedzieć, jak poradzić sobie z nadzwyczajnymi zdarzeniami, ćwiczą na symulatorach.

W związku z remontem ulic oraz wydarzeniami sportowymi w zbliżający się weekend warszawiacy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Drogowcy wymienią nawierzchnię Obozowej. Przez kilka dzielnic przejedzie rowerowa pielgrzymka, natomiast okolice Łazienek Królewskich będą należały do biegaczy.