Najnowsze

Najnowsze

Powrót około 180 pasażerów z Barcelony do Warszawy okazał się dłuższy niż planowano. Samolot linii Wizz Air musiał zawrócić na lotnisko krótko po starcie. Turyści czekali prawie dobę na wylot do Polski. O sytuacji redakcję Kontaktu 24 poinformowali pasażerowie.

Piesza zginęła pod kołami tramwaju na Bielanach. Składy nie jeździły ulicą Marymoncką w obu kierunkach. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz IMGW ostrzegają przed wyjątkowo upalnym tygodniem. Dla Mazowsza wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

- Najważniejsza jest więź, żeby kogoś kochać, bo taka osoba musi mieć powód, żeby wrócić do tego świata. Bo podobno, jak niektórzy opowiadają, tam jest bardzo fajnie - tak o pacjentach kliniki Budzik na antenie TVN 24 mówiła jej założycielka Ewa Błaszczyk.

Legia nie oszczędza nerwów swoich kibiców. Mistrzowie Polski znów zagrali kiepsko. I to w spotkaniu u siebie, z beniaminkiem Sandecją Nowy Sącz, która niemal przez cały mecz przy Łazienkowskiej musiał radzić sobie w osłabieniu. Bicie głową w mur zakończył kilka minut po wejściu na boisko Kasper Hamalainen. Wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Michał Kucharczyk.

W nadchodzącym tygodniu - od niedzieli do następnej soboty - temperatury będą niebezpiecznie wysokie. Zalecana jest najwyższa ostrożność. Fala zapowiadanych upałów dotarła do Polski po kilku tygodniach zmiennych temperatur. Najbliższy tydzień będzie niebezpiecznie upalny: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla sześciu województw oraz ostrzeżenia trzeciego, czyli najwyższego stopnia aż dla czterech.

We wtorek w godzinę "W" czyli o 17.00 zawyją syreny. W ten sposób miasto uczci 73. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Złożeniem kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy "Żywiciela" na Żoliborzu uczczono w sobotę zbliżającą się 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. Powstanie w tej dzielnicy zaczęło się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną "W".

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, punktualnie o godzinie 17, hołd powstańcom oddadzą również jednostki pływające po Wiśle. W tym roku do rejsu "Wisła w godzinę W" dołączy również tramwaj wodny Wars.