Najnowsze

Najnowsze

Fala upałów zawitała do stolicy i - patrząc na prognozy - szybko się z nami nie pożegna. Miasto przypomina pragnącym ochłody mieszkańcom o basenach działających na terenie całej Warszawy. To blisko 30 krytych pływalni i kilka basenów pod chmurką.

Procesja z relikwiami świętej siostry Faustyny Kowalskiej przeszła w niedzielę z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie odbyła się msza święta z udziałem władz państwowych. Tegoroczne obchody XI Święta Dziękczynienia przebiegały pod hasłem "Dziękujemy za niepodległość".

Nie wiadomo czy się pomylił i nie wiedział, jak wyjechać, czy może wjechał na jezdnię z premedytacją? Wiadomo jednak, że jego zachowanie nie było ani odpowiedzialne, ani bezpieczne. Rowerzysta jechał ekspresową trasą S79 pod prąd. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

Ratusz ogłosił konkurs na pięć lokalizacji, które w przyszłości zostaną zaaranżowane jako tereny do rekreacji. Mogą to być podwórka, skwerki, ale też nieużytki, które można pobudzić do życia. Propozycje należy zgłaszać do 8 czerwca. Ogrody mają powstać jeszcze w tym roku.

Zakończył się długi i budzący niemało kontrowersji remont ulicy Marka Edelmana w Śródmieściu (przed dekomunizacją - Lewartowskiego). Mieszkańcy mają do dyspozycji "dwa razy więcej miejsc postojowych, szerszy pas zieleni, a także znaczne usprawnienie ruchu" - wyliczają urzędnicy dzielnicy.

- Oznakowanie tymczasowe związane z remontem Powsińskiej jest fatalne - mówi wprost reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. Mnogość znaków drogowych sprawia, że kierowcy gubią się: wjeżdżają tam, gdzie nie powinni lub jadą pod prąd. Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

W piątek na terenie toru wyścigów konnych na Służewcu wystartował dwudniowy Orange Warsaw Festival. Pierwszego dnia tysiące fanów miało okazję posłuchać takich wykonawców jak Dua Lipa czy Sam Smith. W sobotę wystąpią między innymi Florence and the Machine i Tyler, The Creator. Uczestnicy są zachwyceni panującą na festiwalu atmosferą.

90 miesięcy, czyli ponad siedem lat - tyle czasu trwało średnio uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które zostały przyjęte w tym i ubiegłym roku. O tempo prac miejskich planistów zapytał w interpelacji radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Figura.