zwierzęta

zwierzęta

Pracownicy jednego z australijskich ogrodów zoologicznych apelują do społeczeństwa, by zamiast zabijać śmiertelnie niebezpieczne pająki, ludzie zbierali je i przynosili do wyznaczonych punktów. W zoo brakuje pająków, przez co nie można wytworzyć odpowiedniej ilości surowicy.

Nam kojarzy się ze świętowaniem, ale dla zwierzaków to bardzo stresujący czas. Przestraszone hukiem sylwestrowych petard często nie mogą znaleźć sobie miejsca i są bardzo poddenerwowane. Co zrobić, by nasz pies spokojnie przeżył sylwestra?

Zwierzęta w lesie mają teraz pełno pracy, to ostatnia chwila, aby przygotować się do zimowej przerwy. Jest to trudny okres dla zwierząt, dlatego każdy gatunek wytworzył mechanizmy, które pomagają mu ją przetrwać. Tym, którego najbardziej im zazdrościmy jest sen zimowy, przestawiający organizm zwierzęcia na tryb ekonomiczny.

Wiele osób w czasie jesieni i zimy szczególnie dba o swoje zwierzęta i o to, by było im ciepło. Zdarza się, że widzimy na ulicach psy w ocieplanych "kubraczkach", jednak nie tylko tym czworonogom może być zimno. Na szczęście właścicielka pewnej świnki przygotowała ją do nadchodzącej zimy.

Obserwatorzy morskich stworzeń mieli szansę podziwiać niezwykły widok na wodach niedaleko Kalifornii. Oczom miłośników przyrody ukazało się pokaźne stado delfinów.

Naukowcy od zawsze chcieli dowiedzieć się, skąd wzięły się czarno-białe paski zebry. Badanie tych zwierząt w laboratorium mogłoby okazać się kłopotliwe, ponieważ są po prostu zbyt duże. Znaleźli jednak na to sposób i postanowili przyjrzeć się bliżej innym gatunkom, które także mają paski.

Pająki to stworzenia, które wzbudzają mieszane uczucia. Jedno trzeba im przyznać - są fascynujące. Wiedzieliście, że linieją?

Szykuje się prawdziwa zagłada reniferów. Na północy Syberii może zostać wybita jedna trzecia największego na świecie stada tych zwierząt. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wąglika w regionie.

Może wydawać się, że drzewa cały czas są spokojne i bierne. Nic bardziej mylnego. Życie drzew to ciągła obrona, walka o przetrwanie i współpraca z innymi drzewami.