zwierzęta

zwierzęta

Szykuje się prawdziwa zagłada reniferów. Na północy Syberii może zostać wybita jedna trzecia największego na świecie stada tych zwierząt. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wąglika w regionie.

Może wydawać się, że drzewa cały czas są spokojne i bierne. Nic bardziej mylnego. Życie drzew to ciągła obrona, walka o przetrwanie i współpraca z innymi drzewami.

Właściciele psów często obserwują jak ich pupile wpatrują się w telewizor. Zwierzęta odbierają obraz inaczej niż ludzie. Naukowcy wyjaśnili co dokładnie dzieje się wtedy w ich głowie.

Twój pupil ekscytuje się i macha ogonem, gdy mówisz "dobry pies", używasz słowa "jedzenie", lub gdy pytasz go, czy chce wyjść na spacer? Jednak czy rozumie poszczególne słowa, czy reaguje jedynie na radość w twoim głosie? Okazuje się, że psy rozumieją więcej, niż nam się wydaje.

Inteligencja delfinów nie przestaje nas zadziwiać. Najnowsze badania zdają się tylko potwierdzać to, jak wysoko rozwinięte są te zwierzęta. Według naukowców ciężarne delfiny "śpiewają" swoim nienarodzonym młodym, a także kiedy przyjdą już na świat. Według badaczy w ten sposób mogą nadawać imiona potomstwu.

Upały doskwierają wszystkim. Pomyślmy o naszych zwierzętach, którzy nie potrafią same uporać się z gorącem. Pracownicy chorzowskiego zoo znaleźli unikatowy sposób na ochłodzenie swoich podopiecznych.

Sporych problemów narobił swoim opiekunom sympatyczny, ośmioletni koczkodan Dizzy, zamieszkujący na co dzień Zoo Forest Park w Springfield (stan Massachusetts). Wykorzystał nieuwagę personelu i uciekł ze swojej klatki na pobliskie drzewa. Zoo zostało zamknięte dla zwiedzających.