USA

USA

Starbucks zwrócił się do Jeffa Brittona, drobnego piwowara z USA, o zmianę nazwy sprzedawanego przez niego piwa. Kawowemu gigantowi nie spodobała się nazwa "Frappicino", które brzmi niemal tak samo jak "Frappuccino", na używanie którego ma wyłączność. Kłopot w tym, że Britton nigdy takiego piwa nie sprzedawał.

Dwie osoby zginęły, kilka zostało rannych, tysiące osób zostało pozbawionych prądu, a na ulicach zapanował chaos - tak kształtuje się bilans nawałnic, które przeszły przez centralne i południowe rejony Stanów Zjednoczonych.

Pewna Amerykanka idąc jedną z ulic Oklahoma City natrafiła na zmarzniętego jastrzębia, który nie mógł wzbić się w powietrze. Dzięki jej natychmiastowej reakcji, są duże szanse na to, że ptak powróci na łono natury.

Nad częścią stanu Illinois przechodzą potężne burze śnieżne, które - prócz obfitych opadów - niosą ze sobą niskie temperatury. W efekcie tego szczególnie niebezpiecznie robi się na jeziorze Michigan, na drogach i chodnikach. Władze ostrzegają mieszkańców przez oblodzonymi nawierzchniami, a meteorolodzy informują, że sytuacja szybko się nie poprawi.

Ponad połowa terytorium Stanów Zjednoczonych przykryta jest warstwą śniegu - wynika z danych amerykańskich służb meteorologicznych. W weekend w niektórych miejscach tego kraju spadło nawet 50 cm białego puchu. Przed mieszkańcami USA sporo pracy polegającej na odkopywaniu się z zasp.

Mieszkanka Plano w stanie Teksas nagrała krótki film rejestrujący osuwanie się ciężkich połaci lodu. Efektownie spadające płaty to skutek ostatniego załamania pogody w regionie; w ciągu zaledwie dwóch dni temperatura spadła tam z 26 st. C do zera.

Zimne masy powietrza utrzymują się nad dużą częścią USA, powodując silne ochłodzenie oraz obfite opady śniegu i marznącego deszczu. Zarówno na północy kraju, jak i w stanach od środkowego zachodu po Wschodnie Wybrzeże. W wielu miejscach zima zaatakowała wyjątkowo wcześnie, a temperatury są znacznie niższe od średnich wartości dla początku grudnia.