Władimir Putin

Władimir Putin

Putin musi myśleć o następcy. Potrzebuje kilku rzeczy

Władimir Putin, który prawdopodobnie wygra wybory i rozpocznie ostatnią kadencję "musi zwiększyć kontrolę nad elitami politycznymi i polepszyć komunikację ze społeczeństwem", jeżeli chce przygotować do przejęcia władzy za kilka lat swego następcę - pisze Agnieszka Legucka, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

"Putin zbiera owoce interwencji w Syrii"

Największe niemieckie gazety opiniotwórcze - "Sueddeutsche Zeitung" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung" - ostrzegają we wtorek przed wzrostem wpływów Rosji na Bliskim Wschodzie, będącym konsekwencją utraty przez USA prestiżu w tej części świata.

Putin u Erdogana. Rozmawiali o Jerozolimie i zakupie pocisków

Przedstawiciele tureckich i rosyjskich władz spotkają się w przyszłym tygodniu, by sfinalizować umowę o dostarczeniu Turcji rosyjskich pocisków kierowanych ziemia-powietrze S-400 - poinformował w poniedziałek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan na wspólnej konferencji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Sondaż: Rosjanie potrzebują rządów twardej ręki

40 procent Rosjan przepytanych w sondażu niezależnego Centrum Jurija Lewady stwierdziło, że "naród rosyjski zawsze potrzebuje rządów silnej ręki". 38 procent badanych jest natomiast zdania, że istnieją sytuacje, w których konieczne jest skoncentrowanie całej władzy w rękach jednej osoby.

Kreml: Flynn nie mógł o nic prosić rosyjskiego ambasadora

Rozmowy Michaela Flynna z ówczesnym ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kislakiem nie mogły wpłynąć na reakcję Rosji na sankcje wprowadzone zimą 2016 roku przez ustępującego prezydenta USA Baracka Obamę - zapewnił w poniedziałek Kreml.

Elektorat "nie-Putina" głosowałby na Żyrinowskiego

Władimir Putin jeszcze nie ogłosił, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w Rosji w marcu 2018 roku. Gdyby jednak zdecydował ubiegać się o reelekcję, około 25 procent Rosjan zagłosowałoby na jego przeciwników – tak wynika z sondażu ośrodka Romir.

Mit "oblężonej twierdzy" wciąż działa. Polityka zagraniczna w kampanii Putina

W grudniu oficjalnie rozpocznie się w Rosji kampania wyborcza przed zaplanowanymi na marzec 2018 roku wyborami prezydenckimi. Sztab wyborczy Putina wykorzysta napięcia w relacjach z USA i UE, budując atmosferę zagrożenia i przekonując o możliwej ingerencji w proces wyborczy. Jest to odpowiedź na obawy Rosjan, którzy w większości widzą w Putinie gwaranta bezpieczeństwa i pozycji międzynarodowej państwa rosyjskiego – pisze Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) w analizie pod tytułem "Międzynarodowe aspekty kampanii wyborczej Władimira Putina".

Miedwiediew: atmosfera w stosunkach z USA odpychająca

Obecna atmosfera w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi jest bardzo zła - oświadczył premier Rosji Dmitrij Miedwiediew i ocenił, że jest ona "najgorsza w ciągu całego okresu, jaki pamięta". Szef rosyjskiego rządu stwierdził ponadto, że "prezydent USA Donald Trump chciałby nawiązać z Rosją pełnowartościowe kontakty", jednak "problem nie polega na relacjach osobistych".