USA

USA

"Nie zbliża do celu". Szef NATO z dystansem o traktacie, za którym stoi laureat Nobla

"W rzeczywistości może zagrozić postępom, które poczyniliśmy przez lata w kwestii rozbrojenia" - tak oenzetowski traktat o zakazie broni jądrowej ocenił w piątek Jens Stoltenberg. Za dokumentem, do którego szef NATO odniósł się z takim dystansem, lobbował tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Międzynarodowa Kampania na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN).

"Działania Teheranu nie były zgodne z duchem porozumienia"

Prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek, że Iran nie spełnił oczekiwań wynikających z międzynarodowego porozumienia nuklearnego i zapowiedział, że wkrótce poinformuje o swojej decyzji w sprawie przyszłości udziału USA w tym układzie.

Waszyngton przekaże sojusznikom "bardzo precyzyjną" prośbę

USA zwracają się do swoich sojuszników z NATO, by wysłali około tysiąca dodatkowych żołnierzy do Afganistanu, gdzie także Stany Zjednoczone zwiększają swoją obecność - oznajmiła w czwartek amerykańska ambasador przy Sojuszu Kay Bailey Hutchison.

Generał Dunford: pakistański wywiad ma związki z terrorystami

Dla mnie jest jasne, że wywiad Pakistanu ma związki z grupami terrorystycznymi - powiedział senatorom generał Joseph Dunfor, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA. O trudnych relacjach z Islamabadem mówił także sekretarz obrony USA James Mattis.

Śmigłowiec przyszłości ożył. Ocenzurowano kluczowy element

Po raz pierwszy uruchomiono prototyp śmigłowca nowej generacji V-280 Valor. Maszyna jest tworzona przez koncern Bell Helicopters z nadzieją na wygranie przetargu dla wojska USA. W wypadku powodzenia nietypowa maszyna może zastąpić klasyczne i powszechnie znane śmigłowce z rodziny Black Hawk.

Amerykanie wydalą kubańskich dyplomatów

Piętnastu dyplomatów z ambasady Kuby w Waszyngtonie zostaje wydalonych. Mają opuścić USA w ciągu tygodnia - poinformował we wtorek Departament Stanu. To kolejna odsłona w sprawie tajemniczych "ataków akustycznych", w wyniku których ucierpieli dyplomaci USA na Kubie.

Reporter "Faktów" TVN w Las Vegas: kolejki, by oddać krew, stoją po kilkanaście godzin

Młody mężczyzna stał w kolejce 13 godzin, by oddać krew. Powiedział, że nawet przez myśl mu nie przeszło, by pójść do domu, bo musi oddać krew dla swojego miasta - relacjonował z Las Vegas korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona. Jak podkreślił, miasto, w którym doszło do najtragiczniejszego ataku z użyciem broni palnej w najnowszej historii USA, wygląda już inaczej niż kiedyś.

Sąsiedzi nie zauważyli niczego niezwykłego. Dlaczego strzelał?

Motywy sprawcy, który w niedzielny wieczór zaczął strzelać do uczestników koncertu w Las Vegas, pozostają nieznane. W ataku zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało przewiezionych do szpitali. Policja zidentyfikowała napastnika jako 64-letniego Stephena Paddocka, który na pierwszy rzut oka prowadził życie spokojnego emeryta.

"On odszedł w moich ramionach, na chodniku"

Razem ze znajomymi zapakowali czterech rannych do samochodu i ruszyli do szpitala. Tak Mike Cronk, uczestnik niedzielnego koncertu w Las Vegas, opowiadał o pierwszych chwilach po tym, kiedy z okna hotelowego padły strzały, a w tłumie wybuchła panika. Mężczyzna w rozmowie z programem informacyjnym telewizji NBC "Today" opowiedział, jak młody człowiek zmarł na jego oczach.

Biały Dom: dyskusja o dostępie do broni przedwczesna

Jest za wcześnie, by krótko po strzelaninie w Las Vegas wznawiać debatę na temat zaostrzenia przepisów dotyczących dostępu do broni - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. - Dzisiaj jest ten dzień, w którym powinniśmy pocieszać ocalałych i opłakiwać tych, którzy zginęli - dodała.

"Obecnie nie ma dobrego czasu na rozmowy"

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa obecnie nie zamierza prowadzić rozmów z Koreą Północną, z wyjątkiem rozmów na temat uwolnienia przetrzymywanych w tym kraju amerykańskich obywateli - oświadczył Biały Dom w poniedziałek.