USA

USA

Raper zgubił dokumenty. Więc wylegitymował się okładką magazynu

Raper występujący pod pseudonimem G-Eazy trafił niedawno na okładkę magazynu "XXL". Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystał ją jako dowód tożsamości, by dostać się na pokład samolotu lecącego z Miami do Los Angeles. Stało się to po tym, jak zgubił na lotnisku portfel z dokumentami. Co najważniejsze, jak poinformował sam G-Eazy, ten pomysł zadziałał. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Miał tylko dostarczyć pizzę, a został bohaterem

Ralph Letner z hrabstwa Pulaski normalnie o tej porze nie powinien już być w pracy. - Mieliśmy sporo roboty, więc zostałem - mówi. Kiedy dostarczał pizzę zauważył, że jeden z domów się pali. W środku znajdował się mężczyzna, który sam próbuje ugasić pożar. Ralph postanowił wbiec do środka i to dzięki reakcji dostarczyciela pizzy udało się ocalić mieszkanie. Nikt nie został też poważnie ranny. - Jest bohaterem - mówi Jesse Decker, właściciel domu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Biały Dom: operacja w Syrii zmierza do szybkiego końca

Tak zwane Państwo Islamskie (IS) zostało "niemal całkowicie zniszczone" w Syrii, więc operacja Stanów Zjednoczonych w tym kraju zmierza do "szybkiego końca" - poinformował w komunikacie Biały Dom. Nie podano jednak terminu, kiedy wojska miałyby zostać wycofane.

Kłamał na temat kontaktów z "Osobą A". Pierwszy skazany w śledztwie Muellera

Zięć jednego z najbogatszych ludzi w Rosji, Holender Alex van der Zwaan, został we wtorek skazany na 30 dni więzienia i 20 tysięcy dolarów kary za składanie fałszywych zeznań przed zespołem prokuratora Roberta Muellera w sprawie kontaktów z osobą ze sztabu wyborczego prezydenta USA Donalda Trumpa w czasie jego kampanii w 2016 roku.

Manafort się skarżył, ale racja po stronie Muellera

Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate, ma pełne prawo do kontynuowania dochodzenia obejmującego byłego szefa sztabu Donalda Trumpa, Paula Manaforta, co wynika z instrukcji resortu sprawiedliwości - podaje agencja Reutera.

Dwa samoloty zderzyły się na pasie startowym. Jeden spłonął

Do zderzenia dwóch samolotów doszło na lotnisku w Marion na północy amerykańskiego stanu Indiana. Mała cessna startowała dosłownie chwilę po tym, jak na pobliskim pasie startowym wylądowała większa cessna z pięcioma pasażerami na pokładzie. Mniejszy samolot zahaczył o nią, rozbił się i zapalił. Doszło do wybuchu. Zginęły dwie osoby będące na pokładzie mniejszej maszyny: pilot i pasażer - obydwaj w wieku 31 lat. Drugi samolot został częściowo uszkodzony, ale żadnej z osób będących w nim nic się nie stało. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Ciężarówka porzucona na torach. Po chwili zmiażdżył ją pociąg

W sobotę na jednym z przejazdów kolejowych w amerykańskim stanie Georgia utknęła ciężarówka. Kierowca bezskutecznie próbował ruszyć, lecz, gdy zobaczył zbliżający się pociąg, zmuszony został do porzucenia pojazdu i ucieczki. Lokomotywa z impetem uderzyła w ciężarówkę i pociągnęła ją ze sobą wzdłuż torów. Nikt nie został w zdarzeniu poszkodowany.