Polityka zagraniczna USA

Polityka zagraniczna USA

Administracja prezydenta Baracka Obamy zgodziła się na podpisanie w 2010 roku umowy między rosyjską korporacją Rosatom a ministerstwem energetyki USA w sprawie sprzedaży uranu, mimo że FBI miała dowody na przestępcze działania przedstawicieli Rosatomu w USA - pisze portal The Hill.

Współpraca militarna między Ankarą a Waszyngtonem układa się dobrze, mimo zaczepnego wystąpienia prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i dyplomatycznych napięć między obydwoma krajami - zapewnił we wtorek rzecznik Pentagonu pułkownik Robert Manning.

Izraelski minister, uważany za bliskiego współpracownika premiera Benjamina Netanjahu, skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa za niespełnienie obietnicy wyborczej dotyczącej przeniesienia amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Prezydent Donald Trump odmówił w piątek wyjaśnienia, co miał na myśli, gdy określił spotkanie z dowódcami wojskowymi jako "ciszę przed burzą". Biały Dom twierdzi, że prezydent USA nie był "po prostu złośliwy" mówiąc te słowa, również jednak nie udzielił wyjaśnienia.

Prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek, że Iran nie spełnił oczekiwań wynikających z międzynarodowego porozumienia nuklearnego i zapowiedział, że wkrótce poinformuje o swojej decyzji w sprawie przyszłości udziału USA w tym układzie.