Terroryzm

Terroryzm

Napastnik jadący motocyklem otworzył ogień w stronę turystów wsiadających do autokaru w Kairze, ale nie spowodował żadnych ofiar - podała agencja Reutera powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa.

Małe dziecko, które pojawiło się w ostatnim filmie propagandowym dżihadystów, urodziło się w Wielkiej Brytanii - twierdzi mężczyzna podający się za dziadka chłopca. Dziennikarzom powiedział także, że nie widział się z dzieckiem od 2012 roku, kiedy jego córka uciekła do Syrii. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

W piątkowe popołudnie przed popularnym centrum handlowym Dizengoff w Tel Awiwie napastnik otworzył ogień z karabinu automatycznego. Zabił dwie osoby, a siedem innych ranił. Uciekł i od kilku godzin policja bezskutecznie go poszukuje - podaje dziennik "Times of Israel". Tymczasem w internecie pojawiły się nagrania z kamer przemysłowych mające pokazywać m.in. moment ataku.

Szef belgijskiej policji wszczął wewnętrzne dochodzenie w sprawie rzekomej orgii, do której miało dojść na posterunku w brukselskiej dzielnicy Ganshoren. W sprawie zamieszanych jest ośmiu żołnierzy i dwie policjantki - podaje BBC.

Członkowie milicji lojalnej wobec wpływowego przedstawiciela lokalnych władz obcięli głowy czterem terrorystom z tzw. Państwa Islamskiego (IS) i umieścili je przy głównej drodze we wschodnim Afganistanie - poinformowały w niedzielę lokalne władze afgańskie.

Talibowie nie kontaktowali się z Rosjanami ws. rozpoczęcia wspólnej walki z tzw. Państwem Islamskim (IS) - poinformowali terroryści działający w Afganistanie i Pakistanie, dementując tym samym doniesienia brytyjskiego dziennika "Sunday Times", który stwierdził w niedzielę, że z liderem talibów spotkał się sam Władimir Putin.

Reuters dotarł do dokumentu sporządzonego przez przywódców religijnych tzw. Państwa Islamskiego, w którym wyrażono poparcie dla pobierania organów od niewiernych. "Życie i organy apostatów nie wymagają szacunku i mogą być pobierane bezkarnie" - głosi fatwa. Przejęte dokumenty mogą świadczyć, że doniesienia o handlu ludzkimi organami przez dżihadystów są prawdziwe.

Duchowy przywódca liczącej 80 milionów wiernych wspólnoty anglikanów na świecie, arcybiskup Canterbury i prymas całej Anglii Justin Welby ocenił w świątecznej homilii, że tzw. Państwo Islamskie (IS) jest Herodem naszych czasów i - jak Herod - zagraża chrześcijanom.