Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

"Pan minister Macierewicz ma ważniejszą pozycję niż premier"

Premier Beata Szydło powinna była skarcić ministra Antoniego Macierewicza za "bzdury" i "kłamstwa", które opowiada publicznie - stwierdził w "Jeden na jeden" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. Stwierdził także, że szef MON "jest wielkim szkodnikiem", którego wyraźnie unikają Amerykanie. Zauważył, że Macierewicz jest jedynym szefem polskiego MON, którego w pierwszym roku urzędowania nie podjął amerykański sekretarz obrony.

Premier: wprowadzamy reformę oświaty. Podaje ważny termin

Premier Beata Szydło w czwartek zapowiedziała, że w następnym tygodniu rząd przyjmie projekt ustawy dotyczący reformy edukacji. Deklarację tę złożyła podczas czwartkowej sejmowej debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej.

Szydło: kilku wojewodów do wymiany

Premier Beata Szydło zapowiedziała wymianę kilku wojewodów, mówiła także o dotychczasowych dokonaniach swojego rządu - tak wystąpienie premier relacjonowali posłowie PiS, którzy uczestniczyli w sobotnim posiedzeniu klubu w Jachrance.

MSWiA przedstawia dane o policyjnej inwigilacji w 2015 roku

8 tys. razy policja prowadziła w ubiegłym roku kontrolę operacyjną, czyli podsłuch lub tajny przegląd korespondencji. Sąd odmówił zgody w 18 przypadkach, a prokurator w 234. W 2014 r. policja zastosowała kontrolę operacyjną 7215 razy.

Senat zajmie się ustawą antyterrorystyczną

Senat zajmie się w środę m.in. ustawą o działaniach antyterrorystycznych, która ma doprowadzić do lepszej koordynacji i skuteczności służb przy podejrzeniu przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

MSWiA chce obniżenia emerytur byłych funkcjonariuszy SB

Emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia emerytalnego w systemie powszechnym, czyli ok. 2100 zł - poinformowało MSWiA. To jedno z założeń projektu ustawy obniżającej emerytury m.in. byłym funkcjonariuszom SB.

PiS nokautuje w najnowszym sondażu. Nowoczesna słabnie

Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 40 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO z 17 proc. głosów, Nowoczesna i Kukiz'15 mogą liczyć na poparcie po 9 proc. badanych - wynika z sondażu TNS Polska. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Szydło: w lipcu przedstawimy pomysł zmian w służbie zdrowia

Przyczyną konfliktu w Centrum Zdrowia Dziecka jest bardzo zła sytuacja finansowa szpitala, to zadłużenie wygenerowały PO i PSL w czasie swoich rządów - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Sejmie. Zapowiedziała, że w lipcu jej rząd przedstawi do debaty propozycje zmian w systemie służby zdrowia.

Głos z opozycji: trzeba być idiotą, żeby krytykować Mieszkanie Plus

- To pozytywny kierunek. Absolutnie nie jesteśmy przeciwni programowi Mieszkaniu Plus - mówiła w programie "Kawa na ławę" w TVN 24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Podobne stanowisko zajęła większość przedstawicieli opozycji, choć zgodnie zaznaczali, że mają bardzo duże wątpliwości, czy PiS uda się zrealizować swoje obietnice.

Z placów i ulic, na których rodziła się "Solidarność". Przesłanie do narodów UE na rocznicę 4 czerwca

"Tylko zjednoczona i zintegrowana Europa ma szanse uczestniczyć w trudnych procesach zachodzących we współczesnym świecie. Osobno, rozbici, staniemy się skansenem, a nie kontynentem rozwoju i nadziei" - piszą we wspólnym liście z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Pod "Przesłaniem solidarności do narodów Unii Europejskiej" podpisali się także byli ministrowie spraw zagranicznych oraz działacze NSZZ "Solidarność".