Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

"Jesteście opoką naszych rodzin". Prezydent i premier składają życzenia

Prezydent Andrzej Duda oraz premier Beata Szydło złożyli w sobotę życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. - Życzę wam, byście byli szczęśliwi z waszymi rodzinami, z waszymi wnukami - powiedziała w specjalnym nagraniu szefowa rządu. "Jesteście wspaniałe i niezastąpione!" napisał na Twitterze prezydent, dziękując babciom.

Ziobro planuje reformy. Jedna wymaga zmiany konstytucji

W ramach przeglądu resortów, premier Beata Szydło spotkała się w piątek ze Zbigniewem Ziobrą i Mariuszem Kamińskim. Minister sprawiedliwości wraz z ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych po spotkaniu przedstawili dziennikarzom swoje plany na najbliższe miesiące.

Ważą się losy wniosku o odwołanie ministra zdrowia. "Będzie tematem negocjacji"

Klub Kukiz'15 oficjalnie dotychczas nie poparł zapowiadanego przez Piotra Liroya-Marca wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. - Podpiszę się tylko w sytuacji, kiedy będzie to decyzja całego klubu - powiedziała Anna Siarkowska z Kukiz'15. - Chętnie zobaczylibyśmy wszystkie podpisy klubu Kukiz'15 pod tym wnioskiem - stwierdził z kolei Marcin Kierwiński z PO.

PO: premier powinna to wiedzieć sama z siebie, nie pytać kanclerz Niemiec

To groteska i skandal - tak politycy PO ocenili słowa Beaty Szydło. Premier powiedziała w środę w "Jeden na jeden" w TVN24, że podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zapyta ją, czy Donald Tusk będzie kandydatem EPP na szefa Rady Europejskiej. - Premier powinna wiedzieć, czy Polak na najważniejszym stanowisku w UE to dobrze, czy nie - zauważyli.

Rząd przyjął założenia polityki zagranicznej na 2017 rok

Rząd przyjął we wtorek założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. przedstawione przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Według MSZ wśród priorytetów są m.in.: bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i UE, integracja regionu, polityka wschodnia.

Szpaler policji. Premier Szydło i Jarosław Kaczyński opuścili Sejm

Zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji, którzy od godz. 20 w piątek demonstrowali przed Sejmem, przed północą rozszerzyli protest: zablokowali wyjścia z gmachu Sejmu m.in. od ul. Wiejskiej oraz od. ul. Górnośląskiej. Policja rozpoczęła interwencję, gdy protestujący próbowali zatrzymać samochód premier Beaty Szydło.

Orban w Krakowie. Rozmowy z Szydło przy kolacji

Premier Węgier Viktor Orban, który w czwartek wieczorem przybył z dwudniową wizytą do w Polski, wraz z szefową polskiego rządu Beatą Szydło zwiedził wystawę malarstwa węgierskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Premier jedzie na Dolny Śląsk. Spotka się z górnikami

W związku z katastrofą w kopalni Rudna w Polkowicach premier Beata Szydło tuż po spotkaniu z premierem Malty uda się w środę na Dolny Śląsk, gdzie spotka się z górnikami - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Nie odbędzie się zaplanowane na środę posiedzenie rządu.

W brytyjskiej prasie emocje po wizycie premier Szydło. "Zaskakująca prośba"

Wizyta grupy polskich ministrów pod przewodnictwem Beaty Szydło w Londynie wywołała kilka emocjonalnych komentarzy w brytyjskiej prasie. Eurosceptyczne tabloidy krzyczą tytułami, że Polacy "domagają się" lub występują z "zaskakującą prośbą" o nauczanie języka polskiego w brytyjskich szkołach. Jeden z komentatorów zauważa też, iż rząd Theresy May nie przykładał specjalnej wagi do spotkania z Polakami.

Kolizja pojazdów z kolumny premier Szydło w Izraelu

- W poniedziałek doszło do kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. - Lekko ranny został funkcjonariusz BOR – powiedziała rzeczniczka Biura Natalia Markiewicz. Niegroźne obrażenia odniosła też pracownica kancelarii premiera - dodał na antenie TVN24 Bochenek.

Premier z ministrami leci do Izraela. "Na konsultacje międzyrządowe"

Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów w poniedziałek udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Jednym z tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Podczas wizyty ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.