Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Beata Szydło przy grobie św. Jana Pawła II

Premier Beata Szydło w sobotę złożyła kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Szefowa rządu odmówiła modlitwę, towarzyszyli jej wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański i wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki.

Premier: Deklaracja Rzymska zostanie przyjęta

Deklaracja, która zostanie przyjęta na szczycie Unii Europejskiej w Rzymie, nie jest ambitna na tyle, na ile oczekiwaliśmy, Europę stać na więcej, ale jest to dokument możliwy do przyjęcia przez wszystkie państwa w obecnej sytuacji politycznej - stwierdziła premier Beata Szydło przed wylotem do Rzymu.

"Ja wymyśliłem kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego"

Nie jest żadną tajemnicą, że jako pierwszy wysunąłem tę kandydaturę jesienią ubiegłego roku - powiedział wicepremier Jarosław Gowin o kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. Gowin dodał, że finalny efekt całego przedsięwzięcia "ocenia jako porażkę".

Szydło: Wspólnota utknęła na mieliźnie

Europa musi być dziś jedna, niepodzielna i musi być silna siłą wszystkich suwerennych państw narodowych, które ją współtworzą. Musimy zrobić wszystko, by nie było następnych "exitów" - podkreśliła w czwartek w telewizyjnym wystąpieniu premier Beata Szydło.

Czy unijny komisarz spotkał się z kimś z polskiego rządu? "Oczywiście, że nie"

- Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdybym mógł się spotkać z rożnymi ministrami, ale jednak rozumiem, że spotkanie z premierem jest ważniejsze - mówił we wtorek w dyplomatycznym tonie Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz do spraw migracji i spraw wewnętrznych. Szef MSW Mariusz Błaszczak nie znalazł dla niego czasu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ograniczenie handlu w niedziele. Szydło ma listę uwag

Rząd przychyla się do projektu ustawy ograniczającej handel w niedzielę, ale mamy do niego pewne uwagi - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło. Jej gabinet - jak dodała - nie zgadza się z karami zwartymi w projekcie.

"To wasz bilet do domu"

Okazało się, że wystarczy dobra wola, determinacja, a przede wszystkim serce, by przygotować ustawę o repatriacji. To jest wasza ustawa, wasz bilet do Polski - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Pułtusku na spotkaniu z repatriantami.

Szydło latała do domu wojskową CASĄ. Instrukcja HEAD mówi jasno: "w ramach misji oficjalnych"

Premier Beata Szydło i rzecznik jej rządu tłumacząc się z lotów wojskowymi samolotami twierdzą, że zezwalają na to procedury, m.in. procedura HEAD obowiązująca w wojsku. Problem w tym, że - zgodnie z nią - maszyny wojskowe mogą wykonywać loty HEAD "w ramach misji oficjalnych". Premier lata natomiast wojskowymi samolotami CASA na weekend do domu. Były szef MON Tomasz Siemoniak twierdzi, że było to nawet 50 razy.

Rząd za powstaniem sieci szpitali. Jeden wicepremier się wyłamał

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o tzw. sieci szpitali. Jak poinformowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło, zdanie odrębne wobec tego projektu złożył wicepremier Jarosław Gowin. - Oczywiście ma do tego prawo, natomiast nie podzielam jego obaw - mówiła szefowa rządu. Zmiany mają wejść w życie 1 października tego roku.

Morawiecki w Deutsche Welle: prawo nie jest najważniejsze

Ważniejsze od prawa jest ludzkie życie i bezpieczeństwo - stwierdził w długim wywiadzie dla programu "Conflict Zone" w Deutsche Welle wicepremier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. W rozmowie z jednym z najbardziej cenionych brytyjskich dziennikarzy Timem Sebastianem, minister finansów odpowiadający na pytania dotyczące polityki Prawa i Sprawiedliwości oraz obecnej sytuacji w Polsce, mówił też o "złych ludziach", którzy chowali się za literą prawa. Odwołał się przy tym najpierw do nazistowskich Niemiec, a potem do Polski po 1989 roku.