Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Szydło: Zgadzam się z Macronem, że Unia wymaga reform. Nie zgadzam się co do ich istoty

"Polska uważa, że jeśli wykreujemy Europę wielu prędkości, to wzmocnimy podziały i zaszkodzimy wszystkim" - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla piątkowego "Le Figaro". Polska jest gotowa na dialog i będzie broniła swego stanowiska - zaznaczyła. Powiedziała też, że dla polskiego rządu "pomoc dla emigrantów jest fundamentalna" i stwierdziła, że milion Ukraińców znalazło w Polsce pracę.

Europoseł PiS: zmiany w rządzie są nieuniknione

Uważam, że zwłaszcza w Polsce dobrze jest, kiedy dokonują się zmiany personalne - stwierdził eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski, pytany o ewentualną rekonstrukcję rządu. Unikał jednak jasnej odpowiedzi, czy uważa, że zmieniona powinna zostać także premier Beata Szydło.

Zawsze z boku, zawsze pomocni. To oni są w centrum afery billboardowej

Od lat pracowali dla Prawa i Sprawiedliwości, a po wygranych wyborach dostali dyrektorskie stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W maju założyli spółkę Solvere, potem odeszli z pracy w urzędzie, a teraz dostali kontrakt na realizację kampanii dotyczącej sądownictwa za publiczne pieniądze. Pod hasłem "Sprawiedliwe Sądy" chcą zmieniać prawo, a być może sami to prawo łamią. Ich firmą zainteresowało się właśnie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kim są współwłaściciele spółki Solvere? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Mazurek: nie znamy ostatecznej wersji projektu Gowina

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przyznała we wtorek, że Jarosław Gowin rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim na temat założeń tak zwanej Ustawy 2.0. Jak dodała, nie wie jednak, czy wicepremier wziął pod uwagę rekomendacje prezesa PiS. Na pytanie, dlaczego szef resortu nauki przedstawia projekt ustawy, który nie był wcześniej konsultowany z partią, szef klubu PiS Ryszard Terlecki odpowiedział: - To jest dobre pytanie.

Szydło: nie widzę konieczności zmian w rządzie

Zrobimy podsumowanie prac rządu, bo to jest bardzo dobra okazja do tego, żeby pokazać, co zostało zrobione - zapowiedziała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej premier Beata Szydło. Dodała, że w tym momencie nie widzi konieczności zmian w rządzie. Odnosząc się do projektów ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości, premier podkreśliła, że - jej zdaniem - najważniejsze jest to, aby propozycje pana prezydenta zawierały rzeczywistą reformę sądownictwa. - Pozorna nie ma sensu - zaznaczyła.

Szydło: stawiając na 500 plus ryzykowaliśmy

Stawiając na 500 plus ponosiliśmy ryzyko; okazało się jednak, że mieliśmy rację, że wydatki się na świadczenia zwracają się, a gospodarka już dzisiaj odnosi korzyści z programu - powiedziała w środę w Krynicy premier Beata Szydło.

Nowe paszporty, protesty sąsiadów. Waszczykowski: rozmawiamy, sprawy są delikatne

W sprawie wyglądu nowego paszportu będę doradzał bezpośrednio szefowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszowi Błaszczakowi - powiedział w "Jeden na jeden" Witold Waszczykowski, szef polskiej dyplomacji. Był pytany, czy będzie omawiał z Błaszczakiem propozycję umieszczenia w polskich paszportach grafik przedstawiających Ostrą Bramę w Wilnie i cmentarz Orląt Lwowskich. Litwa i Ukraina wystosowały protesty.