Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

"Numer 3" w Chinach przybył do Warszawy

Premier Beata Szydło spotkała się w czwartek z przewodniczącym Komitetu Stałego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chin Zhangiem Dejiangiem. Jak poinformowała kancelaria premiera, rozmowy dotyczyły między innymi współpracy gospodarczej i partnerstwa strategicznego.

Mazurek o "zrozumieniu". Błaszczak komentuje

To opozycja totalna ponosi polityczną odpowiedzialność za tę próbę konfrontacji na ulicach, za awanturowanie się - mówił w "Jeden na jeden" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. To komentarz do słów rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która komentując bójkę manifestantów z Komitetu Obrony Demokracji z działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, powiedziała, że "to nie powinno mieć miejsca, ale ich rozumie".

Przyjmować uchodźców - kobiety i dzieci? Błaszczak: Od tego się zaczynało

Zwracam się do naszych widzów: jeżeli chcecie, żeby Warszawa wyglądała tak jak Bruksela, czyli żeby była patrolowana przez żołnierzy z długą bronią, czy tak jak miasta francuskie, gdzie jest stan wyjątkowy, to głosujcie na kandydatów z PO i PSL - mówił w "Jeden na jeden" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, pytany o sprawę przyjmowania uchodźców.

Tak PiS może przejmować samorządy. "Pozbywanie się konkurencji w sposób podstępny"

Do lokalnych wyborów zostało jeszcze prawie półtora roku, ale Prawo i Sprawiedliwość już teraz na różne sposoby szykuje się do przejęcia władzy w samorządach. Uchwalona dopiero co przez Sejm ustawa o RIO - Regionalnych Izbach Obrachunkowych - daje możliwość usunięcia ze stanowiska praktycznie każdego wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Kulisy dymisji wiceszefa BOR

Nagła dymisja wiceszefa BOR pułkownika Tomasza Kędzierskiego zapowiada kolejną falę odejść doświadczonych funkcjonariuszy z tej formacji - dowiedział się portal tvn24.pl.

Jak Polacy oceniają pracę rządu i prezydenta? Nowy sondaż

45 procent ankietowanych źle ocenia działalność rządu, 43 procent zaś mówi pozytywnie o pracy Rady Ministrów - wynika z sondażu Kantar Public. 46 procent ankietowanych dobrze ocenia pracę premier, 42 procent - źle. Dobrze o działalności prezydenta mówi 48 procent, źle - 41 procent.

Beata Szydło rozmawiała przez telefon z Theresą May

W trakcie poniedziałkowej rozmowy telefonicznej premier Beata Szydło złożyła gratulacje premier Theresie May z okazji zwycięstwa wyborczego i wyraziła nadzieję na dalej dobrą i bliską współpracę pomiędzy Polską i Wielką Brytanią – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.