Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Szydło: Polska będzie zwiększać pomoc humanitarną

Nie godzimy się na pozostawienie milionów ludzi na świecie bez pomocy - oświadczyła na Światowym Szczycie Humanitarnym ONZ premier Beata Szydło. Dodała, że trzeba skupić się na bezpośrednim wspieraniu państw dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Oettinger odpowiada Szydło. "KE nie ma problemów z reputacją"

Komisja Europejska nie ma problemów z reputacją, ale ma zobowiązania wynikające z traktatów i to z nich wynika zobowiązanie Komisji do pilnowania praworządności w państwach UE – powiedział komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Günther Oettinger, reagując na wystąpienie Beaty Szydło w Sejmie.

"Będziemy realizowali polski interes narodowy"

- Nie przewidzieliśmy zbyt wcześnie, że proponując tak istotną korektę w polityce zagranicznej spotkamy się z tak gwałtowną, negatywną reakcją, szczególnie na świecie - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, podsumowując sześć miesięcy prac swego resortu.

Byli szefowie MON wzywają Antoniego Macierewicza do dymisji

"Nawet najostrzejsza walka polityczna nie może odbywać się kosztem dobra całej Polski" - piszą w liście otwartym byli szefowie MON i wzywają ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dymisji. "Aż trudno uwierzyć, że polityk na tak odpowiedzialnym stanowisku może z taką łatwością dyskredytować potencjał polskiej armii" - argumentują.

Papież Franciszek przyjmie Beatę Szydło

Premier Beata Szydło 13 maja zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego tematem rozmowy będą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i polityka prorodzinna polskiego rządu.

"Odrzucenie historycznej szansy". Historyk z USA o pomyśle na muzeum w Gdańsku

- Przedwczesna likwidacja muzeum jest niczym innym jak brutalnym ciosem dla światowego dziedzictwa kulturowego - pisze w "The New York Review of Books" Timothy Snyder. Znany amerykański historyk specjalizujący się w historii Europy Wschodniej określa pomysły Ministerstwa Kultury na radykalną przebudowę niemal gotowego Muzeum II Wojny Światowej jako "odrzucenie historycznej szansy na przedefiniowanie globalnego postrzegania wojny".

"Kto będzie tak bezbarwny i posłuszny jak pani premier Szydło?"

Po roku może zostać przeprowadzona rekonstrukcja rządu, jednak nie będzie zmiany premiera - przewidywał w "Faktach po Faktach" były polityk PiS i były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Ocenił, że Beata Szydło dla Jarosława Kaczyńskiego jest dużo lepszym premierem niż byłby Mateusz Morawiecki.

Szydło w USA: bronimy swoich interesów

- Zaczyna się o Polsce mówić nieprzychylnie tylko dlatego, że wreszcie nasz kraj zaczął bronić własnych interesów. Będziemy ich konsekwentnie bronić – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania z Polonią w Doylestown w Pensylwanii. Dodała, że Polska ma prawo do stawiania swoich warunków.

Działo się na parkiecie. Beata Szydło odwiedziła Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła najmocniejsze spadki od dwóch tygodni, Dow Jones spadł poniżej poziomu 18.000 punktów, a S&P 500 poniżej 2100 pkt. Do słabszych nastrojów przyczyniły się spadające ceny ropy naftowej i umacniający się dolar. Na otwarciu sesji obecna była polska premier Beata Szydło.

Waszczykowski: nie zapraszałem ponownie Timmermansa

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie został zaproszony do złożenia ponownej wizyty w Polsce. Unijny urzędnik i KE informowały wcześniej o czymś zgoła odwrotnym.

Gowin o TK: najlepiej, żebyśmy poszli drogą wskazaną przez Kukiza, czyli zmienili konstytucję

- Każdy minister i obóz polityczny, który dochodzi do władzy, potrzebuje ludzi zaufanych - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. W "Piaskiem po oczach" mówił m.in. o zmianach kadrowych na stanowiskach państwowych. Odniósł się także do możliwości wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. - W sprawie aborcji potrzebna jest praca nad duszami Polaków - stwierdził. Rozwiązanie sporu o TK widzi zaś w zmianie konstytucji.

Szydło za całkowitym zakazem aborcji

Premier Beata Szydło popiera inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Dodała jednak, że jest to jej decyzja, a nie całego PiS. - Każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem - podkreśliła.