Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Petru: nim powstanie koalicja, musimy się dogadać

Koalicję tworzy się przed wyborami, a nie kiedy się jest w opozycji. Wspólne listy wyborcze z PO są możliwe, ale musimy się dogadać co do minimum programowego - powiedział w niedzielę lider Nowoczesnej Ryszard Petru, odnosząc się do propozycji szefa PO Grzegorza Schetyny.

Timmermans ostro o Polsce. Wiceszef MSZ: to nie przystoi Komisji Europejskiej

Komisja Europejska nie powinna być aż tak politycznym ciałem - stwierdził w "Horyzoncie" wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Dodał, że Warszawa "nie kłóci się" z KE o zasadę praworządności. - Natomiast jest prawdą, że interpretujemy ją inaczej - oświadczył. Szymański w programie mówił także o francuskich wyborach prezydenckich.

"Trybunał Stanu jest fikcją i to jest najlepszy dowód na to, że konstytucję trzeba zmienić"

Jak zmusić polityków najwyższych, najważniejszych w państwie do tego, żeby przestrzegali prawa? Musi być to realne zagrożenie odpowiedzialnością, a takowej w tej chwili nie ma. Trybunał Stanu jest fikcją i to jest najlepszy dowód na to, że tę konstytucję trzeba zmienić - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jacek Wilk (Kukiz'15). - Przed zmianą ustawy zasadniczej powinna odbyć się debata - oceniła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Premier: polskie symbole "sprawiają, że jesteśmy silniejsi"

Hymn, godło i flaga to polskie symbole, które są ważne dla Polaków od wieków, które sprawiają, że pamiętamy o naszej historii, tradycji, pamiętamy, skąd jesteśmy, i sprawiają, że jesteśmy silniejsi - mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Ryczowie.

Szydło: chcę podziękować tym, którzy muszą cały czas pełnić służbę

Chcemy, żeby poczucie bezpieczeństwa było coraz wyższe. Będziemy wszystkie zmiany wprowadzali właśnie w tym kierunku, żeby Polacy w Polsce czuli się bezpiecznie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. - Jesteśmy aktywni, jeśli chodzi o wzmocnienie Straży Granicznej - wtórował jej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

"Budujcie więzienia, bo to się naprawdę przyda"

- Łamanie prawa, którego politycy PiS dokonują prawie dzień w dzień, skończy się dla nich w prokuraturze - ocenił przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. - Platforma też ma na swoim koncie wiele afer - odpowiedziała mu Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna). Gorąca dyskusja w "Kawie na ławę" w TVN24.

"Niektórzy w UE coraz bardziej chcą porzucić Polskę". #PisząoPolsce

Unia Europejska z Emmanuelem Macronem jako prezydentem Francji może nie mieć cierpliwości dla "wybryków" Polski - pisze brytyjski tygodnik "Economist". Zauważa, że karą nie będzie wcale odebranie Warszawie głosu w Radzie Europejskiej, czy obcięcie funduszy, ale wykluczenie ze ścisłego rdzenia Unii Europejskiej. Tak #PisząoPolsce.

Nauczanie indywidualne tylko w domu? "Mam nadzieję, że resort wycofa się z projektu"

Oburzenie rodziców wywołał projekt rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wynika z niego, że uczniowie, którzy przechodzą długotrwałą chorobę lub są niepełnosprawni i korzystają z indywidualnej formy uczenia się, stracą możliwość kontaktu z rówieśnikami w szkole. Resort wyjaśnia w komunikacie, że "nie ma mowy o jakimkolwiek wykluczaniu uczniów". Materiał "Polska i Świat".

Tak badani oceniają pracę rządu i prezydenta. Najnowszy sondaż

Połowa ankietowanych źle ocenia działalność rządu, zaś 41 procent wyraża pozytywną opinię o pracy Rady Ministrów - wynika z sondażu Kantar Public. 48 procent ankietowanych dobrze ocenia pracę premier, 44 procent - źle. Dobrze o działalności prezydenta mówi 49 procent, źle - 42 procent respondentów.

Berczyński wykończył caracale? "Mówimy o sprawie kryminalnej"

Sprawą zaangażowania Wacława Berczyńskiego w zerwanie negocjacji dotyczących caracali powinna zająć się prokuratura, bo to sprawa kryminalna - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szejnfeld (europoseł PO). - To spiskowa teoria dziejów. Nie wiem, skąd wnioski, że Berczyński wpływał na negocjacje - odpowiedział Jacek Sasin (poseł PiS).