Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Cimoszewicz: Polska jest ośmieszona, Polska jest zmarginalizowana

Zatrudnianie osób bez kompetencji w spółkach skarbu państwa, dekapitowanie polskiej armii, brak sensownej polityki zagranicznej i obronnej powodują, że nasi europejscy sojusznicy traktują nas niepoważnie - mówił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

"Dobra zmiana" w państwowych spółkach. "Wojsko zaciężne, które chce łupów i żołdu"

Miało nie być kolesiostwa i gigantycznych zarobków na państwowych posadach - osobiście obiecywał to w kampanii wyborczej prezes Kaczyński. Politycy PiS wytykali też arogancję rządzącej wtedy Platformie Obywatelskiej. Część spółek skarbu państwa opublikowała najnowsze sprawozdania finansowe, więc czarno na białym widać kto, na jakim stanowisku ile zarobił. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Umiar i pokora według PiS? "Dobra zmiana" w stylu sprawowania władzy

Niespodziewanie gwałtownie zakończyła się spektakularna kariera Bartłomieja Misiewicza. Oprócz stanowisk w ministerstwie obrony i w radzie nadzorczej państwowej spółki - 27-latek dostał nawet medal za zasługi dla obronności kraju. O, jakie zasługi chodziło, do dziś nie wiadomo, ale dziś specjalna komisja PiS przyznała, że Misiewicz nie ma żadnych kwalifikacji do sprawowania publicznych funkcji. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

Sędziowie do Ziobry: Porozmawiajmy, panie ministrze. Najwyższy czas

Będziemy mieli centralne zarządzanie sądami. Czy to może usprawnić wymiar sprawiedliwości? - zastanawiał się w "Faktach po Faktach" sędzia Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia Iustitia. - Działanie w celu osiągnięcia takich krótkowzrocznych celów, które stawia sobie ministerstwo sprawiedliwości, nie wróży nic dobrego temu państwu - dodała sędzia Irena Kamińska, prezes stowarzyszenia Themis.

"Mamy jajko, mamy plemnik. Ten lek służy temu, żeby jajko nie spotkało się z plemnikiem"

Nie macie grama litości dla zgwałconej 12-latki, a pochylacie się z kołtunerią nad komórką jajową - mówił w "Faktach po Faktach" były minister zdrowia, obecnie przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO). - Zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem w pierwszym stadium rozwojowym, trwają spory o to, czy tabletka "dzień po" może doprowadzić do poronienia - mówił wiceszef tej komisji Tomasz Latos (PiS).

"Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej powinien się cieszyć, że będzie miał tak wspaniałą filię"

Niewykluczone, że dyrekcja muzeum specjalnie wybrała datę otwarcia, gdy obradował Sejm, bo to uniemożliwiło mi obecność - mówił w "Kropce nad i" podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin (PiS). - Ja pojechałam wcześniej, obawiając się jakichś decyzji, filii, połączeń - odpowiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO.

"Konstytucja powinna być możliwie jak najszybciej poprawiona"

Obowiązująca konstytucja jest aktem bardzo rozbudowanym, w wielu obszarach zbyt szczegółowym, bardzo życzeniowym – ocenił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, pytany w poniedziałek o powody zignorowania przez rząd obchodzonej w niedzielę 20. rocznicy uchwalenia konstytucji RP.

"Niektórzy ministrowie powinni poprawić swoją pracę"

Nie ma konfliktu między szefem MON Antonim Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą - powiedziała w Toruniu premier Beata Szydło, dodając, że "niektórzy ministrowie powinni poprawić swoją pracę". Szefowa rządu mówiła również, że jej obozowi politycznemu przez ostatnie miesiące przypisywano wiele konfliktów.

"Ludzie wyczuli infantylną i śmieszną postawę wokół kryzysu w Brukseli"

Przegrana w Brukseli, oderwanie od rzeczywistości, a poza tym mnóstwo, mnóstwo spraw, które zaczynają być groźne dla bezpieczeństwa, powodują spadek poparcia PiS - mówiła w "Faktach po Faktach" socjolog, profesor Jadwiga Staniszkis. - Opozycja zyskuje na błędach PiS, ale sama tego poparcia nie zwiększa - ocenił z kolei senator Marek Borowski.