Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie

Ukraiński wywiad: gwardia Putina dotarła do Donbasu

Rosja wysłała do Donbasu oddział Gwardii Narodowej – raportuje wywiad ukraiński. Według wywiadowców, żołnierze formacji utworzonej w kwietniu na mocy dekretu Władimira Putina, mają wesprzeć rebeliantów w walkach o przemysłową Awdiejewkę.

USA i Rosja będą wspólnie bombardować? Waszyngton nie mówi "nie"

W chwili obecnej USA nie prowadzą wspólnych z Rosją działań ani nie koordynują operacji militarnych w Syrii - poinformował rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Nie wykluczył jednak, że może tak się stać. To komentarz do prasowych doniesień, według których trwają zaawansowane negocjacje na temat współpracy obu mocarstw.

"Od Tweru do Ałtaju". Wyrzutnie rakietowe wypełniły poligony Rosji

Około 400 jednostek rosyjskiego sprzętu, w tym wyrzutnie rakietowe Topol i Jars – ruszyły na zaplanowane na dużą skalę ćwiczenia wojsk rakietowych. "Manewry odbywają się w różnych częściach kraju - od obwodu twerskiego do Kraju Ałtajskiego" - komunikuje rosyjskie ministerstwo obrony.

Hadley: Polska jawi się jako fundament pokoju, bezpieczeństwa i stabilności

Złą wiadomością jest to, że ponownie pojawia się taka Rosja, która definiuje siebie jako kraj w opozycji do Zachodu - powiedział Stephen Hadley, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA w rozmowie z Marcinem Wroną dla TVN24 BiS. Przed rozpoczynającym się w piątek 8 lipca warszawskim szczytem NATO TVN24 BiS codziennie w specjalnym programie przybliża tematykę związaną z Paktem Północnoatlantyckim.

Hagel: Nie wiemy, kto pojawi się po Putinie. Może ktoś jeszcze bardziej niebezpieczny

Artykuł 5 Traktatu Północnoatlantyckiego jest jasny, angażuje każdego z 28 członków Sojuszu. Rosja byłaby w stanie wojny z 28 państwami. (...) Inwazja na państwa NATO stanowi zupełnie innego rodzaju atak niż na Ukrainę czy Krym - podkreślił Chuck Hagel, były sekretarz obrony USA, w rozmowie z Marcinem Wroną dla TVN24 BiS. Przed rozpoczynającym się w piątek 8 lipca warszawskim szczytem NATO, TVN24 BiS codziennie w specjalnym programie przybliża tematykę związaną z Paktem Północnoatlantyckim.

Kijów spodziewa się 70 tys. rosyjskich żołnierzy nad granicą

Ukraiński wywiad donosi o liczbie rosyjskich żołnierzy na okupowanych terenach Donbasu. Szacuje także, ile wojskowych z tego kraju może zacząć stacjonować przy granicach Ukrainy w nieodległej przyszłości. - Do 2018 roku liczba ta może przekroczyć 70 tys. ludzi - oświadczył wiceszef głównego zarządu wywiadowczego w ministerstwie obrony Wadym Skibicki.

Po aferze dymisje we Flocie Bałtyckiej. Dowódca tymczasowy, giełda nazwisk

Pełniącym obowiązki dowódcy rosyjskiej Floty Bałtyckiej został wiceadmirał Aleksandr Nosatow - podała agencja RIA Nowosti. Wcześniej rosyjskie media poinformowały, że stanowisko to obejmie były zastępca dowódcy ukraińskiej marynarki wojennej Siergiej Jelisiejew, oskarżony przez władze w Kijowie o zdradę i dezercję. Nosatow zastąpił odsuniętego wiceadmirała Wiktora Krawczuka.

Pentagon odpowiada na zarzuty Rosjan. Rosjanie pokazują nagranie

Pentagon odpowiedział na zarzuty rosyjskiego ministerstwa obrony w sprawie incydentu z udziałem niszczyciela USS Gravely na Morzu Śródziemnym. "Okręt rosyjski wysyłał fałszywe sygnały, próbując zbliżyć się do jednostki" – oznajmiło amerykańskie wojsko.

Rosjanie oskarżają US Navy. "Niebezpieczny manewr" niszczyciela

Ministerstwo obrony Rosji oskarżyło załogę amerykańskiego niszczyciela USS Gravely o "rażące łamanie przepisów międzynarodowych". Moskwa poinformowała, że jednostka "niebezpiecznie zbliżyła się do rosyjskiego okrętu patrolowego na Morzu Śródziemnym". Amerykanie twierdzą, że to Rosjanie zachowywali się niebezpiecznie.

Erdogan zrobił to, czego chcieli Rosjanie. "Przeprosił"

Recep Erdogan napisał do Władimira Putina i wyraził żal w związku z zestrzeleniem rosyjskiego bombowca Su-24. Rosjanie od dawna się tego domagali, ale bez efektu. Według rzecznika tureckiego prezydenta, wyraził on "głęboki smutek" i wezwał do poprawy wzajemnych relacji.

Ostatni gigant dostał więcej czasu. Rosjanie mają zadanie dla Tajfuna

Największy okręt podwodny świata, rosyjski Dmitrij Donskoj, dostał kilka dodatkowych lat istnienia. Jak twierdzi agencja TASS, wojsko zdecydowało się wydłużyć jego służbę do 2020 roku. Dmitrij Donskoj już od wielu lat jest unikatem i ostatnim przedstawicielem serii najbardziej niezwykłych atomowych okrętów podwodnych świata. Pięć bliźniaczych jednostek wycofano ze służby, bo ze względu na swoje ogromne rozmiary generowały równie ogromne koszty.