Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie

Hezbollah "dostaje ciężką broń od Rosji". "Pozwalają nam wybierać cele" w Syrii

Dowódcy walczącego w Syrii Hezbollahu potwierdzili dostawy ciężkiej broni od Rosji - pisze amerykański portal The Daily Beast, którego dziennikarze rozmawiali bezpośrednio z liderami organizacji uznawanej przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską za terrorystyczną. "Wewnętrzna współpraca między Moskwą i Hezbollahem również się rozwija" - dodaje portal.

"Rosja wtargnęła do Syrii tak samo, jak do Gruzji i na Ukrainę"

Gruzińskie agencje cytują wypowiedź prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który porównał rosyjską operację wojskową w Syrii do inwazji na Gruzję w 2008 roku. "Co Rosja robi w Syrii? To samo, co robiła w Gruzji i to samo, co robi na Ukrainie" - przytacza słowa Erdogana tbiliski analityczny portal apsny.ge.

"Jego życiorys to tajemnica państwowa". Śmierć najbardziej enigmatycznego generała

Zmarły 3 stycznia szef rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU gen. Igor Siergun był jedną z najbardziej tajemniczych postaci w rosyjskiej armii. Był odpowiedzialny za m.in. operację "zielonych ludzików" na Krymie czy naloty w Syrii. Dziennikarz dziennika "Komsomolskaja Prawda" wspomina jednak niezręczną sytuację, w której znalazł się gen. Siergun podczas jednej z parad zwycięstwa na placu Czerwonym.

Okręt-nadzieja Rosjan idzie na rekord. 10 lat budowy

Nowa rosyjska fregata Admirał Gorszkow „pomyślnie przeszła próby”, co jednak nie oznacza, że jest gotowa do służby. Termin jej włączenia w szeregi floty po raz kolejny odroczono, tym razem do końca 2016 roku. Oznacza to, że okręt będzie budowany i przygotowywany do służby ponad dekadę, co dobrze obrazuje stan rosyjskiego przemysłu stoczniowego.

Trzy miesiące nalotów w Syrii. Putin osiągnął swój główny cel

Po trzech miesiącach interwencji wojskowej w Syrii prezydent Rosji Władimir Putin osiągnął swój główny cel, jakim jest stabilizacja rządów syryjskiego przywódcy Baszara al-Asada - pisze Reuters. Przedstawiciele amerykańskiej administracji i eksperci twierdzą, że przy stosunkowo niskich kosztach, taka operacja wojskowa może trwać wiele lat.

Rosjanie mają nowe rakiety przeciwlotnicze. "Są unikalne"

Rosjanie wprowadzają do systemu obrony przeciwlotniczej Buk-M3 rakiety nowatorskiego typu. Informację potwierdził generał Aleksander Leonow, dowódca krajowych sił obronnych. Jedna z wcześniej stosowanych rakiet tego systemu zestrzeliła w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga.