Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie

Kreml oskarża: NATO zmusza nas do podjęcia środków zabezpieczających nasze interesy

Buńczuczne zapowiedzi Władimira Putina o powiększeniu arsenału atomowego o kilkadziesiąt pocisków balistycznych mają pokazywać niezłomną wolę Moskwy do "stawienia czoła" Zachodowi, a szczególnie NATO, którego "zbliżania się do granic Rosji" Putin nieustannie się boi. Tymczasem takie zbrojenia niemało kosztują, a doradca Putina mówi wprost: na wyścig zbrojeń nas nie stać. Rzecznik Putina tymczasem dodaje: NATO zmusza nas do podjęcia środków zabezpieczających własne interesy

Rosja zwiększa arsenał jądrowy. "Mamy powód do niepokoju"

- Nic nie wskazuje na to, by groziła nam wojna. Mamy jednak powód do niepokoju, ponieważ szereg działań Rosji jest realizowanych w naszym bezpośrednim sąsiedztwie - ocenił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej. Skomentował w ten sposób zapowiedź Władimira Putina dotyczącą powiększenia arsenału jądrowego.

"Widoczni tylko dla naszych urządzeń". Rosyjski "żołnierz przyszłości" ma być groźniejszy

Rosyjski "żołnierz przyszłości" będzie wyposażony w indywidualne czujniki systemu rozpoznania swój-obcy. Mają być one integralną częścią bojowego ekwipunku Ratnik, którego kilkadziesiąt tysięcy kompletów trafi w ciągu najbliższego roku na wyposażenie wojska. Producent zapewnia, że trwają już badania nad nowszą wersją Ratnika, lżejszą i mającą większą siłę ognia.

Rosja reaguje na plan Pentagonu. Putin straszy nowymi pociskami atomowymi

Rosja doda ponad 40 nowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych do swojego arsenału atomowego - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. To kolejna deklaracja najwyższych władz w Moskwie, którą można uznać za reakcję na doniesienia o planach Pentagonu. Amerykanie rozważają rozmieszczenie w Europie Wschodniej ciężkiego uzbrojenia dla 5 tys. żołnierzy. Rosja uznaje to za zagrożenie i zapowiada w odpowiedzi wzmocnienie własnego potencjału militarnego w regionie. Więcej w programie "Fakty z Zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Putin utajnił straty w armii. "Wyszedł poza zakres swoich kompetencji"

Grupa rosyjskich prawników zaskarżyła w Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej dekret Władimira Putina, w którym prezydent zabronił ujawniania danych o stratach armii rosyjskiej w czasie pokoju i podczas operacji specjalnych. - Prezydent nie miał takich uprawnień - oświadczył prezes rosyjskiej fundacji Wolność Informacji Iwan Pawłow.

"Moskwa proponowała Kijowowi kompromis w sprawie Donbasu". Kreml: To nieprawda

Władze na Kremlu zdementowały doniesienia ukraińskich mediów o rzekomej propozycji, dotyczącej połączenia samozwańczych republik w Doniecku i Ługańsku oraz powołania autonomii w Donbasie. Jak napisała ukraińska gazeta "Wiesti”, taką ofertę rosyjskie władze złożyły ekipie w Kijowie. "Podobne propozycje byłyby niedopuszczalne i szkodliwe dla porozumień mińskich" - skomentował te doniesienia rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

Dostał się do niewoli na Ukrainie, wyrzucili go z GRU. Chce pozwać rosyjskie władze

Żołnierz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Aleksandr Aleksandrow nie wyklucza złożenia pozwu przeciwko Ministerstwu Obrony Rosji. Powodem jest nieuzasadniona jego zdaniem dymisja z armii. Aleksandrow walczył po stronie rebeliantów w Donbasie, został zatrzymany przez wojskowych ukraińskich, a władze w Kijowie oskarżyły go o działalność terrorystyczną. O sprawie napisała rosyjska opozycyjna "Nowaja Gazieta".

"Rosja wzmocni wojska na zachodzie". Moskwa reaguje na plany USA

"Najbardziej agresywny krok Pentagonu i NATO od zakończenia zimnej wojny" - tak rosyjskie Ministerstwo Obrony skomentowało plany Pentagonu, przewidujące rozmieszczenie w Europie Wschodniej ciężkiego uzbrojenia dla 5 tys. żołnierzy USA w ramach polityki odstraszania Rosji. Komentarza odmówił rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Nowe rozdanie w rządzie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić informacje w sprawie zmian w polskim rządzie. Powiemy o planach wojskowych Stanów Zjednoczonych w Europie Wschodniej. Ponadto, poinformujemy o najnowszych przypadkach wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS). Przyjrzymy się także wyborom prezydenckim za Oceanem oraz największym na świecie targom lotniczym odbywającym się w Paryżu.

Mógł być nóż w plecy, jest blokada. Rosja straszy wojną o Naddniestrze

Kijów ostatecznie zablokował rosyjski tranzyt wojskowy do separatystycznego Naddniestrza. Poważnie ograniczyła go też Mołdawia. Rosja alarmuje, że to początek sterowanej przez Zachód operacji likwidacji "republiki". Ukraina, zabezpieczając się przed dywersją na tyłach, dała jednocześnie Moskwie wygodny pretekst do rozpętania wojny.