Gospodarka Niemiec

Gospodarka Niemiec

Berlin o porozumieniu z Grecją: Decyzja jeszcze nie zapadła

Rząd Niemiec zareagował pozytywnie na techniczne porozumienie zawarte między kredytodawcami a władzami Grecji. Rzecznik rządu Steffen Seibert zastrzegł jednak w środę, że treść dokumentu jest analizowana, a decyzja w sprawie jego oceny jeszcze nie zapadła.

"Cień Merkel" rośnie w siłę. Dzięki Grecji

Kiedy 17 lipca w swoje 61. urodziny Angela Merkel przemawiała w Bundestagu i wzywała do zatwierdzenia rozpoczęcia nowej rundy negocjacji z Grecją na temat trzeciego programu pomocowego, ostrzegała przed chaosem i zamieszkami, do których może dojść, jeśli Ateny zostaną wypchnięte poza strefę euro. Do tej pory mogła liczyć na wsparcie ministra finansów Wolfganga Schaeuble. Zdaniem części komentatorów niemiecka kanclerz nie będzie mogła już na niego liczyć.

Francuzi myślą o interesach z Iranem, a Niemcy już tam są

Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius zapowiedział we wtorkowy poranek, że "w przyszłym tygodniu" uda się do Teheranu. - Spotkam się z prezydentem Rowhanim i zamierzamy rozmawiać o wszystkim - dodał. Nie wyprzedził jednak wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela, który rozmawiał już z irańskim prezydentem, a także z przedstawicielami sektora naftowego.

Największymi przegranymi Brexitu mogą być Niemcy. BMW i Deutsche Bank już szacują straty

Obywatele Wielkiej Brytanii w 2017 roku staną przed wyborem dotyczącym swojej przyszłości w Unii Europejskiej. Oznacza to jednak konswencje nie tylko dla nich, ale także dla zagranicznych partnerów londyńskiego City. Jak informuje Bloomberg, niemieckie firmy już zaczynają liczyć koszty ewentualnego opuszczenia UE przez Brytyjczyków. Najwięcej do stracenia mogą mieć producenci samochodów, jak np. BMW.

Polska przyciąga jak magnes. Niemieccy inwestorzy zadowoleni

Polska należy do najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Z badania wynika, że 96 proc. niemieckich firm zainwestowałoby w Polsce ponownie - przekonuje szef Zrzeszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK) dr Eric Schweitzer.

Niemiecki minister gospodarki: przyjęcie euro będzie dobre dla Polski

Przyjęcie euro będzie dobre dla Polski, bo wzmocni jej gospodarczą integrację ze strefą euro. Zwiększy też polsko-niemiecką wymianę handlową - mówi w wywiadzie dla PAP minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel. Jak dodaje, Polska jest i będzie magnesem inwestycyjnym w Europie Środkowej.