Gospodarka Niemiec

Gospodarka Niemiec

Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas poinformował, że Komisja popiera stanowisko kanclerz Niemiec Angeli Merkel w sprawie reform w Unii Europejskiej przedstawione w wywiadzie dla niemieckiego "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Dodał, że Komisji podobają się jej propozycje, które zmierzają do "zwiększenia jedności" Wspólnoty.

Spółka Nord Stream 2 rozpoczęła we wtorek w Niemczech prace nad budową drugiego dwunitkowego gazociągu z Rosji po dnie Bałtyku równoległego do istniejącego już gazociągu Nord Stream. Budowie gazociągu sprzeciwia się Polska, Ukraina i kraje bałtyckie.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas roboczej wizyty w USA rozmawiała w piątek z prezydentem Donaldem Trumpem o sprawach międzynarodowych - m.in. o Iranie i sytuacji na Półwyspie Koreańskim - o zagadnieniach bezpieczeństwa i kwestiach handlu transatlantyckiego.

Dzięki realizowanemu w Polsce programowi Rodzina 500 plus niemiecki budżet zaoszczędził dotychczas 32 mln euro, pomimo wzrostu liczby mieszkających w Niemczech Polaków pobierających świadczenia na dzieci pozostające w Polsce - pisze w czwartek "Frankfurter Allgemeine Zeitung".