Lasy

Lasy

Na pamiątkę ważnych chwil sadzą drzewa. "Ten las jest żywą kroniką"

Żeby mieć "swoje" drzewo w lesie nie warto go niszczyć miłosną dedykacją wyrytą w korze. Jest na to inny sposób. Leśnicy z podpoznańskich Babek wyznaczyli leśną polanę, na której każdy kto się zgłosi, będzie mógł zasadzić okolicznościowy dąb. Przy drzewku znajdzie się też tabliczka z wymarzoną dedykacją.

Starej lodówki nie przywiał wiatr, a gruz to nie skutek remontu w borsuczej norze

Wyobraź sobie, że co roku przez polskie lasy przejeżdża nawet dwa tysiące wagonów towarowych wypełnionych po brzegi śmieciami. Co jakiś czas, gdy nikt nie widzi, zatrzymują się i gubią ładunek. Trochę tu, trochę tam... Aż w końcu w wagonach nie ma nic. Byłbyś tym oburzony? To teraz posłuchaj: te wszystkie śmieci naprawdę lądują w lesie.

Naukowcy obalają mity dotyczące sadzenia drzew na dużą skalę

Sadzenie drzew to doskonały sposób na walkę ze zmianami klimatu i ochroną bioróżnorodności na naszej planecie, ale niewłaściwe drzewo w niewłaściwym miejscu może przynieść więcej szkody niż pożytku - twierdzą brytyjscy eksperci. Przedstawiają 10 złotych zasad, które mają pomóc w odnawianiu zielonych płuc naszej planety.

Czy w lesie trzeba będzie nosić maseczkę

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, od poniedziałku 20 kwietnia można wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. Czy w lasach i parkach narodowych będziemy musieli nosić maseczki?

"Płonąca Amazonia to sygnał alarmowy dla nas wszystkich"

Płonie Puszcza Amazońska nazywana "płucami Ziemi". Z żywiołem walczą strażacy i wojsko. Dotychczas wykryto prawie 80 tysięcy ognisk pożarów. - Bez Puszczy Amazońskiej nie uda nam się powstrzymać katastrofy klimatycznej - podkreślił Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska.

"Wyglądało to tragicznie. Armagedon"

- Do godziny trzeciej za hotelowym murem gaszono pożary. Jest wszechogarniający smog i zapach spalenizny, to jest uciążliwe, musimy to wdychać - opowiadał w rozmowie z TVN24 jeden z Polaków, który przebywa niedaleko Aten.