Lasy

Lasy

Grzyby mun rosną w Polsce

Zdrowe i smaczne grzyby mun rosną w Polsce. Uszaka bzowego, bo tak brzmi ich polska nazwa, najczęściej można znaleźć na gałęziach bzu czarnego.

Nieziemska uroda Dąbrowy Krotoszyńskiej

Zobacz niezwykłe zdjęcia wykonane w dwóch kompleksach leśnych poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych. Oglądając fotografie można się przekonać, że las z perspektywy lotu ptaka urzeka swymi zróżnicowanymi barwami i fakturami.

Klon i obraz 3D. Jaką przyszłość ma dąb Bartek?

Dąb Bartek stał się symbolem polskiej przyrody. Jaka przyszłość czeka to najsłynniejsze drzewo w Polsce? Naukowcy wspólnie z leśnikami próbują nie tylko jak najdłużej zachować go przy życiu, ale także wyhodować jego klony.

Opuszczone wyderki wróciły na wolność

Wydrze rodzeństwo, które w pobliżu drogi znalazł turysta, wróciło na wolność. Wypuścili je leśnicy z Nadleśnictwa Srokowo (województwo warmińsko-mazurskie) po upewnieniu się, że młode sobie poradzą.

Ofiary nawałnicy opuściły ośrodek. Poleciały jedna po drugiej

Drapieżne ptaki, które przechodziły rekonwalescencję w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Ssaków "Przytulisko" przy Nadleśnictwie Krynki, są już na wolności. Większość z ośmiu wypuszczonych ptaków to ofiary burz i nawałnic, które przechodziły niedawno przez województwo podlaskie.

Zmiany klimatu niszczą lasy. Trzeba chronić je przed pożarami i magazynować wodę

Komisja Europejska dofinansuje trzy projekty Lasów Państwowych, które przyczynią się do adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Dwa z nich to kontynuacja działań związanych z retencjonowaniem wody w lasach. Projekty te były prowadzone przez Lasy Państwowe w ubiegłych latach. Trzeci to całkowicie nowa inicjatywa, dotycząca ograniczania skutków zagrożeń powodowanych pożarami lasów.

Wichura zniszczyła ponad pół miliona metrów sześciennych drzew

Nawałnice, które przeszły nad północno-wschodnią Polską, wywróciły i połamały tysiące drzew w lasach. Leśnicy szacują, że szkody przekroczyły 600 tys. metrów sześciennych. W jednym z nadleśnictw niszczycielski wiatr połamał pas lasu o szerokości 120 metrów i półtora kilometra długości.