Korea Północna

Korea Północna

Raport ONZ: Pjongjang od dekad porywa obcokrajowców. Robi z nich niewolników

W czasie poniedziałkowego posiedzenia podkomisji praw człowieka ONZ eksperci organizacji przedstawili ustalenia wieloletniego śledztwa w sprawie porwań obcokrajowców na Półwyspie Koreańskim. Okazuje się, że od momentu powstania państwa aż do dziś Korea Północna porywa, więzi i torturuje ludzi z całego świata.

Pjongjang gotowy do użycia broni jądrowej "w każdej chwili". Reaktor pracuje pełną parą

- Kompleks jądrowy w Jongbjon pracuje pełną mocą na rzecz ulepszenia arsenału broni atomowej tak w ilości jak i jakości - poinformowała północnokoreańska agencja informacyjna KCNA. Szef tamtejszego Instytutu Energii Atomowej dodał, że Korea Północna jest gotowa odpowiedzieć na "wrogość USA bronią jądrową w każdej chwili". Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Czego boi się najbardziej Kim Dzong Un?

Propaganda potrafi zdziałać więcej niż najdoskonalsza broń - twierdzi komentator portalu U.S. News, dodając, że ostatnie działania Korei Południowej ujawniły słaby punkt północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Ma nim być przesadna wrażliwość na niechciane komunikaty.

Dialog zamiast wojny. Seul może odpuścić nawet zatopienie okrętu

Korea Południowa zaczęła obniżać najwyższy poziom alertu wzdłuż granicy z Koreą Północną, utrzymywany dotąd w związku z niedawną eskalacją napięcia między obu państwami - podała agencja Kyodo za przedstawicielem Kolegium Połączonych Szefów Sztabów w Seulu.

Poświęcanie dzieci i przemysłowa nienawiść. Tak Kim szykował naród do wojny

Kim Kum-Nyo przysięgła poświęcić wszystkie swoje dzieci jako "ludzkie pociski" dla obrony ukochanego przywódcy. Napędzani nienawiścią robotnicy znacząco zwiększyli wydajność. Cały naród północnokoreański szykował się do "tysiąckrotnej zemsty" na sąsiadach z Południa, mobilizowany przez wzmożoną oficjalną propagandę. Wszystko to zanim w poniedziałek zawarto porozumienie, które daje szanse na złagodzenie napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

Północ wyraża żal, Południe skończy z propagandą. Jest porozumienie między Koreami

Wysłannicy Korei Północnej i Południowej zawarli w poniedziałek porozumienie w celu zmniejszenia napięcia pomiędzy krajami. W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że Pjongjang wyraził żal z powodu ostatniego incydentu, który przyczynił się do zaostrzenia sytuacji, a Seul zobowiązał się do zaprzestania nadawania przez głośniki w pasie przygranicznym materiałów propagandowych.

Seul: Korea Północna przerzuca żołnierzy i okręty podwodne w kierunku granicy

Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie zapowiedziała, że Seul nie zaprzestanie nadawania przez głośniki w pasie przygranicznym materiałów propagandowych, dopóki Korea Północna nie przeprosi za podłożenie min, które doprowadziły do utraty zdrowia dwóch żołnierzy. Tymczasem wywiad Seulu donosi, że Pjongjang wysyła w kierunku granicy duże oddziały.

Po wymianie ognia Korea Północna wprowadza "stan wojenny"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ogłosił "stan wojenny" na obszarze wzdłuż granicy z Koreą Południową - poinformowały północnokoreańskie media oficjalne. Relacje między państwami koreańskimi pogorszyły się w ostatnich dniach.