Iran

Iran

Izrael naciska na Francję, by zablokowała umowę z Iranem

Wysocy rangą przedstawiciele Izraela zostali wysłani do Francji, by zapobiec negocjowanemu porozumieniu nuklearnemu z Iranem. Jerozolima chce wykorzystać fakt, że pomiędzy Francją i USA ujawniła się znacząca różnica zdań na temat przyjętej strategii negocjacyjnej.

Co będzie w dokumencie ws. irańskiego atomu? Depesza i od razu dementi

Wypracowywane porozumienie USA i Teheranu ws. irańskiego programu nuklearnego doprowadzi do ograniczenia o ok. 40 proc. zdolności tego państwa do produkcji broni atomowej w ciągu najbliższej dekady - poinformowała w czwartek agencja Associated Press. Informacjom AP zaprzeczyła niemal natychmiast agencja Reutera, powołując się na wysokich rangą przedstawicieli amerykańskiego Departamentu Stanu, utrzymujących, że porozumienie wciąż jeszcze nie jest gotowe.

Iran zbije ceny ropy? Porozumienie ws. programu nuklearnego ma drugie dno

Porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu, które z Teheranem negocjują obecnie Amerykanie, nie dotyczy wyłącznie atomu. To także kwestia ropy naftowej - pisze CNN Money. Jeżeli dojdzie do porozumienia, świat może zalać ropa z Iranu, co doprowadzi do spadku i tak już niskich cen tego surowca - argumentuje serwis.

Seks, narkotyki i atomowe tajemnice. Sensacyjne doniesienia byłych urzędników

Tajemnicza walizka z dolarami, program atomowy Iranu i romans na szczytach władzy. Sensacyjne doniesienia trzech wenezuelskich dysydentów, którzy rozmawiali z brazylijskim magazynem "Veja", przyprawiają o zawrót głowy. To jednak kolejne informacje, które sugeują, że między rządem Argentyny i Iranu mógł istnieć tajny układ. Zdaniem Wenezuelczyków pośrednikiem miał być w nim Hugo Chavez.

Porozumienie "w 90 proc. kwestii". "Tylko jedna bardzo ważna sprawa, w której są rozbieżności"

Iran i negocjujące z nim ws. programu atomowego mocarstwa posunęły się podczas rozmów naprzód, ale nadal pozostały sprawy do wyjaśnienia - podaje agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela amerykańskiej administracji. Szef Irańskiej Agencji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi idzie dalej, mówiąc, że porozumienie osiągnięto w 90. proc. kwestii i jest tylko jedna "bardzo ważna sprawa", w której są rozbieżności.

Porozumienia jeszcze nie ma, rozmowy o zniesieniu sankcji już trwają

Światowe mocarstwa rozpoczęły rozmowy o rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. zniesienia sankcji na Iran, jeśli porozumienie z Teheranem dotyczącego jego programu atomowego zostanie osiągnięte. Jak pisze agencja Reutera, która podaje tę informację, może to utrudnić republikanom w Kongresie USA anulowanie ewentualnego porozumienia.