Iran

Iran

Wirus mógł "podsłuchać" rozmowy mocarstw z Iranem. Zaatakował też w Polsce

Rosyjska firma Kaspersky Lab oraz amerykańska Symantec - obie zajmujące się zabezpieczeniami komputerowymi - poinformowały w środę późnym wieczorem, że rozmowy dot. irańskiego programu atomowego, w których uczestniczyli światowi przywódcy, były podsłuchiwane, a ślad prowadzi do Izraela. Trop uwiarygadnia też pojawienie się tego samego wirusa w styczniu w Polsce, tuż przed obchodami rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

"To nie jest kwestia tygodni ani lat". MAEA o Iranie

Potencjalny militarny wymiar irańskiego programu atomowego w przeszłości może zostać wyjaśniony, jeśli wprowadzone w życie zostaną szczegóły wstępnego porozumienia z kwietnia między Teheranem a sześcioma mocarstwami. Tak uważa szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano.

Drugi wiceprezydent Ahmadineżada wpadł w kłopoty

Już drugi wiceprezydent z czasów prezydentury Mahmuda Ahmadineżada znalazł się w rękach irańskich władz. Zarzuty wobec Hamida Baghaeia nie są znane, ale jego kolega z rządu Mohammad Reza Rahimi w styczniu został skazany za pranie brudnych pięniędzy i nadużycia na skalę miliardów dolarów.

Chomeini znika z Instagrama

Popularny serwis społecznościowy zablokował konto prowadzone przez zwolenników lidera irańskiej rewolucji. Ajatollah Ruhollah Chomeini szybko doczekał się jednak na Instagramie nowego profilu.

USA chciały zhakować Koreę Północną. Poległy sromotnie

Stany Zjednoczone próbowały w 2010 roku przeszkodzić Korei Północnej w rozwoju broni atomowej, atakując ich system informatyczny wirusem Stuxnet. Próba zakończyła się niepowodzeniem, ujawniła agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.

"Iran i Korea Północna współpracują przy broni atomowej"

Północnokoreańscy eksperci ds. broni nuklearnej i rakiet balistycznych odwiedzili bazę wojskową w pobliżu Teheranu - poinformowała irańska emigracyjna grupa opozycyjna. Do wizyty dojść miało w kwietniu, w czasie toczących się negocjacji międzynarodowych dotyczących irańskiego programu nuklearnego.

Francja stawia warunki Iranowi

Konieczna jest możliwość inspekcji irańskich instalacji wojskowych pod kątem pracy nad programem nuklearnym Teheranu, w przeciwnym razie Francja przeciwstawi się podpisaniu porozumienia z Iranem - powiedział szef dyplomacji Francji Laurent Fabius.

Dyplomatyczna gra Iranu. Wyciąga rękę do Arabów i mówi o przedłużeniu negocjacji

Rozmowy światowych mocarstw i Iranu, dotyczące ostatecznego porozumienia w sprawie programu nuklearnego tego kraju, mogą zostać przedłużone poza wyznaczony termin 30 czerwca - poinformował wiceszef irańskiego MSZ Abbas Aragczi. Jednocześnie minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif zaproponował przeciwnym porozumieniu państwom arabskim współpracę w sprawie Jemenu.