Iran

Iran

Zabraniają fryzur "homoseksualnych" i "czczących diabła"

Sterczące, długie włosy kojarzące się głównie z subkulturą punków, zostały zabronione w Iranie jako "homoseksualne" i wyrażające uznanie dla działań szatana. Tuż przed nadejściem lata niepożądane jest też skubanie brwi przez mężczyzn, tatuowanie się i korzystanie z solarium.

Iran mocno za rebeliantami

Iran ma wspólne interesy z Jemenem i nie pozwoli, by państwa regionu im zagroziły - oświadczył wiceszef irańskiej dyplomacji Husejn Abdollahian. Według Reutera to najmocniejsze dotąd potwierdzenie zaangażowania Iranu w jemeński konflikt zbrojny.

Co dalej z Syrią? Teheran: negocjujcie z nami i z Asadem

Błędem dyplomacji państw zachodnich jest próba planowania przyszłości Syrii bez obecnego prezydenta Baszara el-Asada - stwierdził na forum ONZ w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif. Szef irańskiej dyplomacji dał także do zrouzmienia, że Iran powinien być zapraszany na wszelkie rozmowy dotyczące zakończenia wojny w Syrii.

Można zaufać Teheranowi? Nowy dokument o sieci atomowego zaopatrzenia

Wielka Brytania poinformowała oenzetowski panel zajmujący się sankcjami o aktywnej irańskiej sieci nuklearnego zaopatrzenia powiązanej z dwiema objętymi międzynarodowymi obostrzeniami firmami - informuje agencja Reutera, powołując się na poufny raport, do którego miała wgląd.

"Żaden termin nie jest nienaruszalny"

Podpisanie porozumienia atomowego z Iranem spowoduje rozpoczęcie znoszenia sankcji ONZ, Unii Europejskiej i USA nałożonych na ten kraj - oświadczył szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif.

Kilka lat temu była terrorystką, teraz zostanie ekspertem Kongresu USA

Jej organizacja sprzeciwia się wszystkiemu, co reprezentuje władza w Teheranie, a jej terrorystyczna przeszłość powoduje, że zdecydowana większość Irańczyków nie chce mieć z nią nic wspólnego. Mimo to Mariam Radżawi, liderka Mudżahedinów Ludowych, może liczyć na posłuch niektórych polityków Zachodu. Mimo że eksperci mają co do jej wiarygodności wiele obiekcji.

Senatorowie odrzucili "truciznę". Ustawa ws. Iranu nadal ma sens

Senat USA odrzucił poprawkę do przygotowanej przez komisje spraw zagranicznych ustawy, która obliguje prezydenta do przesłania do Kongresu ostatecznego porozumienia nuklearnego z Iranem. Według poprawki porozumienie traktowane byłoby jako międzynarodowy traktat, co wymagałoby 2/3 głosów w Senacie.

Zbombardowali lotnisko, by nie lądowali Irańczycy. Teraz nikt nie wyląduje

Lotnictwo Arabii Saudyjskiej zbombardowało pas startowy lotniska w stolicy Jemenie Sanie, niszcząc go w stopniu uniemożliwiającym korzystanie z niego przez loty z pomocą humanitarną. Saudyjczycy zbombardowali pas, bo nie chcieli, by wylądował na nim irański samolot, który nie uzgodnił z nimi wcześniej trasy swojego lotu.

Irańczycy "zajęli amerykański statek". Waszyngton wysłał niszczyciel i samolot

Amerykański statek towarowy z 34-osobową załogą został zatrzymany przez irańską marynarkę wojenną - podała saudyjska telewizja Al-Arabija. Amerykanie precyzują: to MV Maersk Tigris, nie pływa pod banderą USA, a Wysp Marshalla, na pokładzie nie ma obywateli amerykańskich. Są za to, zdaniem operatora statku, marynarze z Azji i Europy Wschodniej. Irańczycy mówią wprost: nie chodzi o politykę, a o pieniądze.

Kogo najbardziej boją się Amerykanie?

Amerykańskie społeczeństwo jako największe zagrożenie dla USA wskazuje Państwo Islamskie - wynika z najnowszego sondażu dla CNN/ORC. Dżihadyści są, zdaniem Amerykanów, większym zagrożeniem dla USA niż Iran czy Rosja.

"Przybyliśmy tu, by słuchać amerykańskich wyjaśnień"

Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif i sekretarz stanu USA John Kerry spotkają się w poniedziałek w cztery oczy na marginesie rozpoczynającej się w Nowym Jorku konferencji preglądowej poświęconej Układowi o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

Irańczycy odpłynęli. Amerykanie zadowoleni

Grupa dziewięciu irańskich statków, na których zdaniem Stanów Zjednoczonych mogła się znajdować zaawansowana broń dla walczących z jemeńskim rządem Hutich, odpłynęła w piątek w kierunku Iranu. Jak podkreśla Pentagon, krok ten pomógł uspokoić obawy Amerykanów.