Gospodarka

Gospodarka

Środowa sesja na Wall Street nie przyniosła dużych zmian indeksu S&P 500. Wzrostem zakończył dzień technologiczny Nasdaq, któremu pomagał mocno rosnący kurs Apple po publikacji raportu kwartalnego przez spółkę. Rynek neutralnie przyjął komunikat Fed wydany po zakończeniu posiedzenia.

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła spadki po wzrostach w ubiegłym tygodniu, a indeksy giełdowe w dół ciągnęły spadające ceny ropy naftowej.

Polska najbardziej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej truje mieszkańców szkodliwymi emisjami ze swoich elektrowni węglowych - wynika z pierwszej w historii analizy skutków zdrowotnych transgranicznych zanieczyszczeń powietrza opracowanych w raporcie "Ciemna chmura Europy". Autorzy raportu wskazują, że polskie elektrownie powodują każdego roku ponad 5800 przedwczesnych zgonów, w tym 4690 za granicą.

16,5 mld złotych - tyle wynosi majątek najbogatszych Polaków, którzy znaleźli się na pierwszym miejscu rankingu tygodnika "Wprost". Dominika i Sebastian Kulczyk odziedziczyli majątek po zmarłym w zeszłym roku ojcu Janie.

Brexit stał się faktem. Za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagłosowała większość osób głosujących w referendum. Jednak poza szeregiem negatywnych konsekwencji Brexit stwarza też pozytywne szanse dla naszego kraju.

Notowania złota od początku roku do 16 czerwca zwyżkowały o ponad 22 proc., co uczyniło ten szlachetny metal jedną z lepszych inwestycji pierwszego półrocza. Teraz jednak widać odwrót. Analiza Daniela Kosteckiego z HFT Brokers.

Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji – pisze "Puls Biznesu". Wyprzedza nas nawet Chile.

Przed pismami przypominającymi sądowe nakazy zapłaty, a wysyłanymi przez firmy windykacyjne, ostrzega w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jak podaje, dochodzą doń sygnały, że takie pisma wysyła Kancelaria Spraw Sądowych i Windykacyjnych w imieniu Polskiego Centrum Telemedyczego.

59 mld funtów wyparowało w ciągu trzech ostatnich sesji z londyńskiej giełdy. Inwestorzy wycofują swoje aktywa, bo boją się "trzęsienia rynków", jakie może nastąpić po ewentualnej decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu UE.