Chiny

Chiny

Putin: okręty na Bałtyku nikomu nie zagrażają

Współpraca wojskowa Moskwy i Pekinu to element stabilności i bezpieczeństwa na świecie - powiedział w środę Władimir Putin. Prezydent Rosji stwierdził także, że trwające na Bałtyku chińsko-rosyjskie ćwiczenia morskie nie są dla nikogo zagrożeniem.

Amerykański admirał wydałby rozkaz ataku nuklearnego na Chiny

Dowódca amerykańskiej Floty Pacyfiku admirał Scott Swift oświadczył w czwartek, że przeprowadziłby atak nuklearny na Chiny, gdyby taki rozkaz wydał mu prezydent Donald Trump. Przestrzegł też armię przed wypowiadaniem posłuszeństwa zwierzchnikowi sił zbrojnych - podała agencja Associated Press.

"WSJ": Chiny przygotowują się na kryzys w Korei Północnej

Chiny wzmacniają zabezpieczenia na granicy z Koreą Północną, przygotowując się na potencjalny kryzys w tym kraju - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Wśród podjętych przez Pekin działań gazeta wymienia budowę bunkrów dla ludności cywilnej.

Chińskie bombowce w pobliżu Tajwanu

Tajwańskie ministerstwo obrony zaprotestowało przeciwko przelotowi chińskich samolotów wojskowych, w tym bombowców strategicznych, w pobliżu przestrzeni powietrznej Tajwanu. Chiny nie uznają jego niezależności, uważając za swoją zbuntowaną prowincję.

Chiny protestują w sprawie budżetu Pentagonu

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych zaprotestowało przeciwko przyjęciu przez amerykańską Izbę Reprezentantów budżetu Pentagonu, według którego współpraca wojskowa USA z Tajwanem miałaby uleć wzmocnieniu.

Pożar budynku w Chinach. Nie żyje ponad 20 osób

Co najmniej 22 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w niedzielę w budynku mieszkalnym w mieście Changshu w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin - poinformowała oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua, powołując się na lokalne władze.

Pandy walczą z falą upałów. Zobacz, jak się chłodzą

Upały bywają wręcz zabójcze także dla zwierząt. Wiele z nich wymaga pomocy ludzi, a dotyczy to zwłaszcza gatunków których los jest niepewny. Najlepszym tego przykładem są pandy. W jednym z ośrodków w Chinach opiekunowie podają im specjalnie schłodzone pożywienie, inaczej mogłyby być narażone nawet na zawał. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.