Chiny

Chiny

Chiny wzywają USA do wycofania sankcji

USA powinny "natychmiast skorygować błąd" polegający na nałożeniu sankcji na podmioty i osoby z Chin w ramach presji na Koreę Północną - oznajmił we wtorek rzecznik chińskiej ambasady w Waszyngtonie. O nowych retorsjach poinformował wcześniej resort finansów USA.

W kombinezonie skoczył z góry nad krętą drogę. Zobacz wyjątkowy lot

Miłośnicy latania w stroju wingsuit mają nowy rekord do pobicia. Teraz należy on do 32-letniego Chińczyka, który w prowincji Hunan skoczył z jednego ze szczytów gór w specjalnym kombinezonie i podczas lotu trafił swoim ciałem do celu - w tablicę umieszczoną nad samochodem. - Moje ciało uderzyło w cel lecąc z prędkością około 180 kilometrów na godzinę. To pierwszy taki przypadek na świecie, żeby pilot w wingsuicie trafił w ruchomy cel podczas lotu - mówi Zhang Shupeng.

Trzy niszczycielskie wstrząsy w Chinach. Ewakuacja turystów wciąż trwa

Północną część chińskiej prowincji Syczuan dotknęło trzęsienie ziemi. Zginęło co najmniej 19 osób, z czego osiem ofiar to turyści. Władze obawiają się, że ta liczba może znacząco wzrosnąć. We wtorek wieczorem pojawiły się pierwsze wstrząsy wtórne o sile 6,6 w skali Richtera. Ewakuacja turystów wciąż trwa.

Chiny: przygotowujemy się do wizyty Trumpa

Do wizyty prezydenta USA w Państwie Środka może dojść jeszcze w tym roku - poinformował szef chińskiej dyplomacji Wang Yi. Eksperci zwracają jednak uwagę na napięty grafik w drugiej połowie roku w Chinach ze względu na zjazd Komunistycznej Partii Chin w Pekinie.

Wiatr porwał pieniądze. Na pomoc ruszyli przechodnie

60-letni mieszkaniec Szanghaju wybrał pieniądze z banku, ale silny podmuch wiatru porwał banknoty i rozsypał je na skrzyżowaniu. Z pomocą ruszyło ponad 20 osób, które zebrały pieniądze i oddały je właścicielowi. Materiał z programu "24 Godziny".