Xięgarnia

Xięgarnia

- Po jakimś czasie ci chłopcy byli twardzi jak skała, nie dało się w nich zaszczepić miłości - opowiadał o bohaterach swojej najnowszej książki "Fynf und cwancyś" Michał Witkowski w programie "Xięgarnia". Opowiada w niej historię nastolatków pracujących jak prostytutki m.in. w Monachium, Zurychu oraz Wiedniu.

- Wydaje mi się, że całe wychowanie jest po to, żeby moja córka była samodzielna. Moim marzeniem, że kiedy już minie ta osiemnastka, otworzę szeroko drzwi i powiem: serdecznie zapraszamy na zewnątrz. Z miłości - mówiła w "Xięgarni" Manuela Gretkowska. Pisarka i jej partner Piotr Pietucha opowiadali m.in. o swojej najnowszej wspólnej książce "Miłość klasy średniej.

Roman Honet, Jakobe Mansztajn, Mirosław Mrozek, Jacek Podsiadło, czy może Maciej Robert? To ich wiersze zostały nominowane do tegorocznej Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Który z nich wygra? Zwycięzcę poznamy już w sobotę, a w niedzielę w "Xięgarni" odbędzie się z nim rozmowa. Odcinek specjalny o godz. 16 na antenie TVN24.